Розуміння того, як припинити ревнувати у стосунках, є обов'язковою умовою здорового союзу. Незалежно від того, що викликає ревнощі у ваших стосунках, ви можете постаратися її приборкати та створити здорові стосунки. Як? Давайте разом розбиратися як впоратися з ревнощами.
Як боротися з ревнощами: дізнаємося противника
Перед тим як позбутися ревнощів, важливо розібратися з тим, як вона з'являється у стосунках.
Ревнощі у стосунках часто проявляються не відразу, пояснює письменник і коуч Тоні Роббінсон. Коли ви вперше зустрічаєтеся зі своїм партнером, ви у фазі медового місяця. Ендорфіни літають. Але потім ви бачите повідомлення від людини, яку ви не знаєте. Або ви помічаєте, що вашому партнеру подобається потоваришувати з новими людьми, коли ви виходите з дому. Якщо ви заздрите успіхам свого партнера, можливо, у ньому є нездоровий елемент конкуренції, який необхідно усунути.
Легко вказати пальцем на партнера як причину вашої ревнощів. Але щоб навчитися не ревнувати у стосунках, ви повинні розуміти, що справа не у вашому партнері, а у вас. У кожному з цих сценаріїв ви зрештою проектуєте свою невпевненість на партнера, і саме ваша невпевненість потребує уваги. Ви повинні глибше усвідомити свої власні переконання, відносини та емоції, а потім навчитися їх трансформувати.
– пояснює Роббінсон.
Як перестати ревнувати і накручувати себе
Якщо ви не знаєте, як припинити ревнувати хлопця, спробуйте використати методи, які пропонує команда Together:
Зрозумійте, звідки виникають проблеми з довірою
Кожна проблема має джерело. Ревнощі це відсутність довіри. Як ви вважаєте, де почалися ваші проблеми з довірою?
Залежно від того, що впливає на вашу здатність довіряти, вам, можливо, доведеться багато чого розпакувати та обробити. Можливо, вам допоможе звернення до терапевта за експертною підтримкою та порадою.
Подумайте про свою невпевненість
Саме невпевненість може перерости в непереборне ревнощі, якщо не усунути її джерело. Спробуйте повернути впевненість за допомогою цих порад:
-
Визначте свої тригери. Знання того, що може вас дратувати чи змінити ваш настрій, є добрим першим кроком.
-
Висловлюйте свої почуття: використовуючи твердження "Я", постарайтеся чітко та спокійно висловити партнерові свою невпевненість.
-
Почніть вести щоденник своїх переживань. Це не тільки дасть вам час охолонути, а й дозволяє організувати свої думки.
-
Зверніться за підтримкою: іноді ми можемо бути найлютішими ворогами самим собі. Зверніться за підтримкою до друзів, члена сім'ї або когось, хто є позитивною опорою у вашому житті. Розмова з ними може допомогти вам глянути на ситуацію свіжим поглядом.
Працюйте над своєю емоційною близькістю
Як би страшно це не звучало, але якщо ви розповісте про свою ревнощі, це допоможе вам і вашому партнерові стати ближчими.
Мова не про те, щоб напасти на кохану людину або покласти на неї відповідальність за ваші почуття. Ідеться про те, щоб чесно поділитися своїми проблемами, щоб ви могли впоратися з ними разом.
Проаналізуйте свої очікування
Ревнощі та розчарування іноді можуть бути результатом незадоволених очікувань. Важливо пам'ятати, що не вміють читати думки. Ви повинні обговорити свої очікування зі своїм партнером і пояснити, як вам виглядають здорові стосунки.
Раніше ми розповідали, що таке поліаморія. Не варто плутати її з поліогамією.