Тато може, або Речі, які тато робить краще за маму

Сімейне життя

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Ми звикли, що вихованням дітей практично завжди займаються мами, а роль батька обмежується прогулянками у вихідні чи короткими іграми після роботи. У жінок сильно розвинений материнський інстинкт, тому вона краще розуміє і відчуває дитину. А чоловіка відмежовує до періоду дорослішання свого чада. І хоча жінці важко довірити свою найбільшу цінність чоловікові, вона ніколи не зможе замінити тата повністю. Батько забезпечує захист, добробут та безпеку сім’ї. Психологи говорять, що батько відповідальний за рамки, а мама - за любов.

У деяких аспектах роль батька у вихованні дитини важливіша за материнську. Батько дозволяє припускатися помилок і навчає правильно їх вирішувати. Про основні речі у яких тато на висоті, розповідає childdevelop.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Займатися спортом

Тато повний сил та енергії для рухливих ігор з дитиною. А якщо тато сам займається певним спортом, то з малечку зацікавлений привчити й дитину, адже розуміє всю користь і переваги спорту для життя. Татусі люблять влаштовувати жартівливі перегони чи бої. Такі ігри навчають долати проблеми, вселяють бойовий дух, розвивають самостійність, терпіння та наполегливість. Це весело, і від змагань з татом отримується величезне задоволення.

Розширювати власні межі

Гіперопіка - проблема сучасних батьків, вона не дає можливості робити помилки і вчитися на них самостійно. Тато у цьому плані лояльніший за маму, яка у кожному стрибку вбачає небезпеку. Тато дозволяє дитині пробувати щось нове: висока драбина, рухлива гойдалка чи темний лабіринт його не лякають, а іноді викликають бажання спробувати разом.

Оцінювати ситуацію з усіх боків

Freepik

Тато не втручається у суперечки займаючи чиюсь сторону. Він спочатку вислухає всі аргументи, а тоді розсудить справедливо і безпристрасно. Наведе приклади і підкаже шляхи мирного вирішення. Не допустить, щоб суперечка перейшла у конфлікт з образами.

Оцінювання

Дозволяє дитині самостійно виконувати роботу не намагаючись зробити все за нього. Підтримує і готовий щохвилини прийти на поміч. Гідно оцінює виконану роботу і похвалить результат. Татові слова підвищують самооцінку і самоповагу.

Вчити під час гри

Коли тато проводить час з дитиною, то вони почуваються на рівних. Чи це заняття риболовлею, гра у комп'ютерні ігри, футбол на майданчику - головне, що в ігровій формі тато передає свої знання і досвід. Тато навчає наполегливості і бути самим собою і вміє перетворити роботу на гру.

Розділяти дисципліну та емоції

Тато до всього ставиться раціонально, передбачуючи можливі наслідки. Розбирає ситуації аналізуючи і відкидаючи емоції. Навчає будувати власні кордони і зосереджуватися на головному.

Стати гарним прикладом

У сім'ї діти прагнуть бути схожим на батька, наслідуючи його дії. На прикладі тата діти вчаться розуміти свої потреби та задовольняти їх, вчаться розуміти власні емоції і як з ними справлятися, бути відповідальним і виконувати обов'язки не лише коли заманеться, а щодня.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Суперечки, хто з краще виховує дитину - мама чи тато, недоречні і не мають сенсу. Є певні аспекти у вихованні та навички, які притаманні кожному з батьків, і вони не замінні. А краще, коли батьки проводять багато часу з дитиною разом: грають у настільні ігри, прогулюються чи піклуються про домашніх улюбленців.