Тренди в пластичній хірургії 2023: найцікавіше розповів пластичний хірург Едгар Камінський

Догляд за обличчям і тілом
Юлія Бражнік

Юлія Бражнік

Журналістка

Після широкомасштабного вторгнення росії в Україну українці переглянули підхід до свого здоров'я, про це говорять багато лікарів. Люди стали дбайливіше ставитися до свого тіла, стали прислухатися до організму, перестали відкладати похід до лікаря, медичні процедури та операції на потім.

Це стосується й галузі пластичної хірургії. HOCHU.ua поговорив з відомим пластичним хірургом Едгаром Камінським , який розповів про тенденції в пластичній хірургії у 2023 році та про те, як змінилися запити українців у цій сфері.

Едгар Камінський, пластичний хірург
Related video

Чи змінилися запити українців у галузі пластичної хірургії?

Запити, порівняно з минулим роком, не змінилися. Люди так само хочуть бути кращими, красивішими і виглядати молодшими. Змінився підхід до отримання бажаного результату. Наразі люди більше сфокусовані на апаратній методиці, роботі з тілом, роботі зі шкірою обличчя. Люди хочуть менше та рідше використовувати ін'єкційні методи. Увага клієнтів тепер більше націлена на апаратну косметологію.

Тренди в пластичній хірургії 2023
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Чи змінився вік людей, які звертаються за пластичними операціями?

Вік той самий. Дівчата в епоху TikTok, в епоху фільтрів та програм, які значно покращують зовнішність, починають турбуватися про свій зовнішній вигляд вже зі шкільних чи студентських років. Великим питанням залишається процес спілкування батьків із дітьми. Бо коли батьки починають акцентувати увагу на недоліках зовнішності: на розмірі носа чи вух, то особливо у дівчаток це залишає слід у пам'яті на довгі роки. Іноді навіть протягом усього життя.

Едгар Камінський про пластичну хірургію в Україні

Часто комплекси, які має людина, були закладені у голову саме батьками. Результат такий: діти виростають і звертаються за допомогою до пластичних хірургів. Так само комплекси прищеплюються соціальними мережами і трендами. Якщо людина не входить у рамки популярної зовнішності, то їй хочеться наблизитися до цієї бажаної картинки. Бувають випадки, коли справді процедури та операції потрібні. Але все ж таки часто дівчата йдуть до хірурга через неприйняття себе та своєї зовнішності.

На мою думку, до пластичних операцій потрібно ставитися як до процесу покращення себе, а не створення нового образу або повної "перепрошивки" себе. Людина вже повинна любити себе і йти на операцію з бажанням трішки вдосконалити те, що є. Важливо розуміти, що пластична операція, ін'єкції не можуть змінити психологічний стан людини.

Чи з'явилися якісь нові підходи у пластичній хірургії?

Важливо розуміти, що означає новий підхід. Якщо ми говоримо про нові технології, то зараз розвивається 3D-технологія, 3D-візуалізація, 3D-моделювання майбутнього результату. Картинка на моніторі не завжди збігається з остаточним результатом, тому що комп'ютер не може спрогнозувати дії, професіоналізм та техніку хірурга. Але з кожним роком якість візуалізації покращується. І якщо хірург вміє працювати з програмою і добре виконує операції, то з цього може вийти успішний симбіоз, де технології та сам хірург взаємодоповнюють один одного, демонструючи чудові результати. Також дуже часто використовується 3D-принтер для певних тканин чи структур носа. Ця технологія дуже допомагає хірургу у процесі підготовки до ринопластики.

Які технології використовує пластична хірургія

Чи стали люди більш відкрито в Україні говорити про пластичні операції чи досі зберігається шлейф таємничості?

Все залежить від особистості, а не від країни чи року, коли проводиться операція. Є люди не публічні, вони не мають профілю в Instagram, або він закритий. Вони не показують подробиці свого життя. Такі люди роблять операції для себе. Найчастіше це сімейні люди, які вже мають супутника життя, дітей, родину. Вони мають свій побут, обов'язки, бізнес, свою рутину і свою стабільність, і вони роблять цю операцію для себе. І найчастіше результат після операції дуже гармонійний, не помітний. Створюється ефект, коли людина виглядає краще, але ніхто не може зрозуміти, що саме змінилося. У таких випадках операція не афішується та не обговорюється.

Тенденції пластичної хірургії 2023

Існує кардинально інший тип людей, які звертаються до хірургів відкрито. Хлопці та дівчата 20-25 років, які активно ведуть соціальні мережі, найчастіше роблять операцію, щоб подобатися іншим, щоб збирати більше лайків, щоб бути привабливішими. Соціальні мережі сприяють тому, що все більше молодих людей зацікавлені у пластичній хірургії. Це стає нормою, люди все більше і більше довіряють пластичній хірургії та з більшою легкістю йдуть на цей крок. В Україні відкрито розвивається ринок пластичної хірургії і люди вже не ставляться до цього як до чогось нового і недоступного, страшного. Про це відкрито кажуть, це питання вивчають, планують, реалізують. Хірургів досить багато, і будь-який запит може бути реалізований.

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті  HOCHU.ua , носить виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми також розповідали про те, як уникнути сухості шкіри після зими . Прості способи допоможуть підготувати шкіру до літа.