Якого кольору носити одяг у спекотні дні: дослідження японських вчених

Якого кольору носити одяг у спекотні дні: дослідження японських вчених

Наближається спекотна пора, ми зможемо зняти зайвий верхній одяг і ходити в улюблених літніх сукнях, комбінезонах, спідницях і шортах. HOCHU.ua намагається регулярно розповідати вам про найсвіжіші тренди в одязі, наприклад, нещодавно опублікували матеріал про модні блузки на літо 2023. Але чи варто завжди керуватися трендами при виборі одягу на літо?

Оцінка
- 4.5 з 5 можливих засновуючись на 2 голосів
Related video

Портал Yahoo опублікував цікаву статтю про те, який колір найкраще носити влітку, щоб не було надто спекотно. Виявляється, група японських вчених під керівництвом Тосіакі Ічіносе з Національного інституту досліджень довкілля провели ціле дослідження на цю тему.

Читати такожНе лише квітковий: 5 модних принтів на літо 2023

Колір одягу, в якому легше переноситься спека

В якому кольорі краще ходити в спеку

І якщо ви думаєте, що тільки в білому або світлому одязі спекотні дні переносяться легше, то будете не зовсім праві. Вчені з'ясували, що до цього списку входять ще кілька несподіваних кольорів.

Білий, сірий, жовтий та червоний — кольори на літо

Щоб з'ясувати, які ж кольори допомагають людині найлегше перенести спеку, Тосіакі Ічіносе виставив на сонце дев'ять торсів манекенів, які були одягнені у футболки поло різних кольорів: від червоного та чорного до світло-зеленого, жовтого, синього, білого і темно-зеленого.

Важлива деталь: температура на вулиці була близько 30 градусів за Цельсієм. Після п'яти хвилин перебування на сонці вчений заміряв температуру поверхні тканин і помітив різницю в 20°C між найхолоднішою і найтеплішою футболками.

Якого кольору носити одяг влітку

Дослідження показало, що температура білої футболки була еквівалента температурі повітря, у той час, як температура чорної футболки стрибнула під 50 градусів. Нічого дивного, але є одне "але" — це проміжні кольори.

Після білого йдуть інші кольори, які допомагають тілу залишатися в прохолоді або хоча б не перегріватись — це червоний, жовтий і сірий. Також можна носити фіолетовий колір, якщо ви його любите, оскільки він знаходиться у середині рейтингу. З іншого боку, дуже небажано носити синій (до речі, колір навпаки вважається холодним та освіжаючим), а також світло-зелений, темно-зелений та чорний.

В якому кольорі не спекотно влітку

Крім кольору звертайте також увагу також на матеріал, з якого створений одяг. У спеку краще віддавати перевагу натуральним матеріалам, що дихають, наприклад, льон, шовк, бавовна, бамбук.

Читати такожПоєднання кольорів в одязі: простий прийом стиліста допоможе створити образ зі смаком

Раніше ми також розповідали про те, який колір носити, щоб почуватися впевнено. Дізнайтеся, як колір одягу впливає на ваш внутрішній стан та стосунки з оточуючими.

Підписатись Підписатись

Зараз читають

Останні новини