Створюємо красу в саду: які квіти можна висаджувати у квітні

Лайфхаки
Юлія Бражнік

Юлія Бражнік

Журналістка

Квітень — це період, коли рослини продовжують оживати, природа готується до нового вегетаційного сезону. У цей час у любителів проводити час на городі виникає безліч роботи: підготовка ґрунту до висаджування рослин, обробка кущів, зняття укриттів з деяких рослин.

Одним із приємних моментів є висадка квітів. Ми підготували для вас 5 варіантів рослин, за допомогою яких ви можете прикрасити свою садову ділянку. Ці рослини можна висаджувати у квітні і у вас ще є час підготуватися до цього процесу.

5 видів квітів, які можна висаджувати у відкритий ґрунт у квітні

Related video
Які квіти саджають в квітні

Досвідчені городники рекомендують у квітні зайнятися висаджуванням не лише овочів та зелені, а й квітів. Ми склали список квітів, якими ви можете прикрасити свою садову ділянку:

Адоніс

Як правильно саджати адоніс

Або як ще називають рослину — горицвіт. Молоді кущики розсади висаджують у відкритий ґрунт якраз у квітні-травні. Ідеальна ділянка для цих квітів — місце в саду, на яке вранці падають сонячні промені, а по обіді тінь. Якщо ви використовуєте насіння, їх потрібно зберігати в холодильнику, а перед посадкою замочити в теплій воді. Якщо у вас розсада, то перед посадкою потрібно періодично виносити її на свіже повітря, щоб рослина адаптувалася.

Календула

Коли можна саджати календулу

Дуже красиво цвіте і цілком може прикрасити ваш город навесні, і це не кажучи про цілющі властивості. Календулу можна вирощувати як розсадним способом, так і посівом насіння в ґрунт. Перед цим у ґрунт потрібно внести добрива. Також важливо, щоб ґрунт був вологим та мав дренаж. Місце вибирайте сонячне та регулярно поливайте рослину.

Матіола

Коли можна саджати матіолу

Рослина цвіте красивими рожевими, блакитними, фіолетовими, ніжно-жовтими квітами та має приємний аромат. Досвідчені городники радять вирощувати матіолу безрозсадним способом, вказуючи на те, що вона погано переносить пересадку. Для цієї рослини потрібна світла сонячна ділянка, пухка земля, нейтральний ґрунт. Не можна садити матіолу на ту ділянку, де раніше вже росли інші представники хрестоцвітих.

Волошки

Як саджати волошки у квітні

Найчастіше садять цю рослину за допомогою насіння відразу в ґрунт. Вибирайте для цих кольорів сонячну південну сторону ділянки. Важливо, щоб ґрунт був родючим, з великим вмістом гумусу, нейтральної реакції. Підготувати ґрунт бажано тижнів за два. Добриво вносять безпосередньо під час перекопування. Садіть волошки приблизно в 20-х числах квітня. Саджайте насіння у вологий ґрунт на глибину 1 см і накривайте зверху невеликим шаром ґрунту. Утрамбуйте та накрийте вологонепроникним матеріалом.

Іпомея

Як правильно саджати іпомею

Ми впевнені, що вам відома ця рослина, квіти якої нагадують трубу від грамофона. Вам потрібна ділянка, яка буде захищена від вітру та з пухким ґрунтом. Перед висаджуванням насіння в ґрунт, їх замочують на добу в термосі з теплою водою і чекають набухання. У кожну підготовлену лунку опускають по дві штучки насіння, потім засипають землею та поливають. Якщо прогнозують заморозки, то краще ділянку накрити плівкою.

Раніше ми також розповідали про цікаві ідеї апсайклінгу для городу .