Ніколи не чиніть так з розсадою, якщо хочете отримати добрий урожай

Лайфхаки
Юлія Бражнік

Юлія Бражнік

Журналістка

Весна — це завжди гаряча пора для любителів вирощувати рослини на городі. У цей час починається підготовка ділянки до посадки, прибирання території, перекопування землі, обрізання дерев та кущів. Робота тут завжди знайдеться.

Якщо ви належите до тих людей, які пропадають на городі навесні або тільки робите свої перші кроки в городництві, то вам буде цікаво дізнатися про догляд за розсадою і про те, чого не можна з нею робити, якщо хочете отримати якісний урожай.

Чого не можна робити з розсадою під час її вирощування

Related video
Як доглядати за розсадою

Щоб ваші рослини легко перенесли пересадку у відкритий ґрунт, вам у жодному разі не можна нехтувати гартуванням розсади. За даними блогу @s.sad.ua , загартовування — це поступове привчання розсади до яскравого сонячного світла, протягів і перепадів температури і вам обов'язково потрібно загартовувати розсаду, якщо ви хочете отримати добрий урожай. Загартовування корисне для розсади будь-яких овочевих культур. Але особливо це важливо для томатів, перців та баклажанів — вони дуже теплолюбні та складно переносять перепади температури та протяги.

Як загартовувати розсаду перед посадкою

Як правильно загартовувати рослини

Існує кілька моментів, які допоможуть вам правильно гартувати рослини:

  1. Починати гартувати розсаду можна тоді, коли температура на вулиці стане вищою за 10 градусів.

  2. Для загартовування краще вибирати сонячні дні. При цьому надворі не повинно бути сильного холодного вітру.

  3. Виносьте розсаду на балкон спочатку на короткий час. Почніть з 4 годин на свіжому повітрі, потім раз на кілька днів збільшуйте час перебування на пару годин.

Правила догляду за розсадою
  1. Не залишайте розсаду на балконі вночі. Краще із заходом сонця забирати її назад до кімнати. Нічні температури дуже відрізняються від денних і якщо температура буде нижче 10 градусів, то розсада може загинути.

  2. Уважно стежте за станом листя розсади. Якщо ви помітили сонячні опіки, то віднесіть рослини назад до кімнати і наступного разу треба скоротити час перебування під яскравим сонячним промінням.

Загартовувати розсаду нескладно. Важливо лише уважно ставитись до цього процесу, стежити за температурним режимом та виконувати загартовування регулярно. Гарних урожаїв!

Нещодавно ми розповідали про ідеї апсайклінгу для дачі .