Як почистити витяжку? Дешеві та ефективні способи, які допоможуть відмити бруд та жир

Лайфхаки
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Витяжка, на відміну від інших кухонних пристроїв, часто не отримує належної уваги. Але рано чи пізно кожна господиня ставить собі запитання: як почистити витяжку? Робити це можна різними методами, починаючи від народних способів з содою або господарським милом і закінчуючи професійними засобами. У нашому матеріалі ми зібрали найдієвіші способи чищення витяжки та розповіли, що потрібно робити, щоб вона довше зберігалася чистою.

Щодня кухонна витяжка вступає у боротьбу з безліччю запахів, жирів та бруду. І якщо не приділяти достатньо уваги догляду, то рано чи пізно вона не тільки стане дуже брудною, але навіть перестане працювати. Щоб такого не траплялося, нашу кухонну помічницю потрібно регулярно витирати, міняти фільтри та ґрунтовно очищати всі її внутрішні елементи.

Підготовка до чищення витяжки

Related video

Перед ретельним очищенням витяжки в домашніх умовах необхідно підготувати її. Ось кілька кроків, які потрібно виконати:

Народні методи очищення витяжки
  • Прочитайте посібник з експлуатації витяжки. Там ви знайдете рекомендації щодо розбору конструкції, схему обладнання і навіть поради щодо догляду за нею.

  • Вимкніть витяжку від мережі, щоб весь процес пройшов безпечно.

  • Потім зніміть нижню панель, за якою приховані фільтри та мотори.

  • Вийміть фільтр і розберіть трубу між вентиляційним ходом та витяжкою, щоб зрозуміти, наскільки забруднений пристрій із внутрішньої та зовнішньої сторони.

Виконуючи ці прості кроки, ви зможете грамотно підготувати витяжку до очищення, що допоможе вам досягти більш ефективного та безпечного результату.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Народні методи очищення витяжки

Народні засоби — це чудова можливість доступно і дешево почистити витяжку в будинку. Крім того, деякі народні методи можуть бути ефективними при видаленні жиру та інших забруднень із поверхні витяжки. Наприклад, суміш оцту та соди може допомогти пом'якшити жир і зробити його легшим для видалення, а лимонний сік може бути корисним при видаленні жирних плям та неприємних запахів. Однак нижче ми розберемо найдієвіші та найпопулярніші способи.

Як почистити витяжку господарським милом

Не знаєте, чим очистити витяжку? Найефективнішим і найдієвішим методом є очищення за допомогою господарського мила.

Натріть 100 г мила та розчиніть його у 2,5 л гарячої води. Нанесіть розчин мила на поверхні витяжки, особливо там, де багато жиру. Залишіть розчин на поверхні на кілька хвилин, щоб він зміг розм'якшити жир. Потім візьміть м'яку губку або ганчірку, щоб добре протерти. Після того, як ви видалите весь жир, промийте поверхню витяжки теплою водою. Дайте їй висохнути, перш ніж встановлювати фільтри та підключати обладнання назад до електромережі.

Як почистити витяжку господарським милом

Як почистити содовим розчином

Сода — це природний абразив, який досвідчені господині використовують не тільки в кулінарії, а й у прибиранні. Залучити соду можна і під час чищення витяжки. Ось кроки, які допоможуть вам почистити витяжку содовим розчином:

  • Підготуйте содовий розчин. Для цього вам знадобиться 2 столові ложки соди та трохи води. Змішайте їх у густу пасту.

  • Нанесіть содову пасту на кухонні елементи, які ви хочете почистити, рівномірно розподіливши її по поверхні.

  • Залишіть пасту на елементах витяжки на 15-20 хвилин, щоб вона могла пом'якшити бруд та жир.

  • За допомогою м'якої губки або щітки для посуду ретельно протріть всю поверхню, щоб забрати бруд.

  • Протріть елементи витяжки чистою вологою ганчіркою.

  • Зачекайте, доки витяжка повністю висохне.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Як очистити витяжку содою

Щоб очистити витяжку содою, досвідчені господині змочують мочалку водою та витирають усі елементи. Після цього на поверхню витяжки наносять харчову соду і залишають на 30-40 хвилин. Потім потрібно добре потерти поверхню мочалкою, щоб усунути всі забруднення, змити все водою і дати витяжці висохнути.

Як очистити витяжку содою

Як відмити витяжку від жиру хімією

Для відмивання витяжки від жиру можна використовувати спеціальні хімічні засоби, які продаються у магазинах побутової хімії. Ось як це робиться:

  • Придбайте спеціальний засіб для очищення витяжки жиру в магазині побутової хімії. Зверніть увагу на інструкцію із застосування на упаковці.

  • Вимкніть витяжку від електромережі. Зніміть фільтри та очистіть їх від великих забруднень за допомогою щітки.

  • Дотримуючись інструкцій на упаковці, нанесіть хімічний засіб на брудні місця витяжки.

  • Залишіть засіб на поверхні витяжки на кілька хвилин, як зазначено в інструкції.

  • Ретельно протріть поверхні витяжки вологою губкою або ганчіркою, щоб видалити забруднення.

  • Якщо потрібно, повторіть процес, щоб досягти максимально чистої поверхні.

  • Змийте залишки засобу водою, дайте висохнути витяжці, поверніть фільтри на місце і під'єднайте витяжку до електромережі.

У цьому процесі дуже важливо дотримуватися інструкцій на упаковці хімічного засобу та використовувати рукавички, щоб воно не потрапило на шкіру чи очі.

Як довше зберігати витяжку чистою

Щоб витяжка залишалася чистою якомога довше, слід дотримуватися кількох рекомендацій:

Як довше зберігати витяжку чистою
  • Очищайте витяжку регулярно, бажано раз на місяць. Так ви зможете уникнути сильного забруднення, яке важко буде прибрати.

  • Після кожного використання плити або духовки рекомендується включити витяжку на максимальну швидкість на 5-10 хвилин. Це допоможе видалити залишки жиру та запахи.

  • Якщо можливо, використовуйте фільтр для витяжки. Вони захищають вентиляційну систему від забруднення та зменшують кількість жиру, що потрапляє всередину витяжки.

  • Підтримувати витяжку в акуратному стані та запобігати утворенню складних забруднень можна, виконуючи щоденний догляд за пристроєм. Після приготування їжі, бажано це робити увечері, слід протерти корпус витяжки та жировий фільтр вологою губкою. Якщо витяжка виготовлена з нержавіючої сталі, витирайте її в напрямку сатинування, щоб зберегти гарний зовнішній вигляд.

Зверніть увагу, що при чищенні витяжки не рекомендується використовувати абразивні засоби, залізні щітки або скребки, особливо якщо на приладі встановлені декоративні елементи з пластику. Не слід використовувати дуже активні мийні засоби, які можуть пошкодити поверхню витяжки.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Нагадаємо, що раніше ми ділилися топ-3 робочими способами прочистити труби на кухні без використання хімії. Візьміть на замітку ці поради, щоб заощадити час та гроші.