5 головних небезпек, що чекають на вашого собаку влітку

Домашні тварини
Хіцька Наталія

Хіцька Наталія

Редактор стрічки новин

Мало з тих, хто заводить собаку вперше, знає, яка небезпека підстерігає його улюбленця вдома чи на вулиці. На додаток, загроза змінюється залежно від сезону. І навіть якщо у вас непримхлива порода собак , яка не потребує довгих прогулянок, ризики все одно залишаються. Як зробити літню прогулянку для звіромаляти комфортною та безпечною - розповідає HOCHU.UA!

Тепловий удар

Перегрів - чи не найбільша проблема для тварини влітку. Тож краще уникати прогулянок в пікові сонячні години - віддавайте перевагу ранковим та вечірнім періодам. Влітку час вигулу можна скоротити до 20 хв, також зменшивши й кількість активних ігор та фізичних навантажень. Ідеальними для прогулянок є тіньові місця та водоймища. Обов'язково беріть з собою свіжу, чисту, прохолодну воду. Слідкуйте за поведінкою тварини: якщо вона стає апатичною, лягає на підлогу, важко дихає, втрачає свідомість або її починає судомити - вірогідно, в неї стався тепловий удар. І в жодному випадку не залишайте собаку в закритій машині, де температура всередині сягає позначки +40° за лічені хвилини - найчастіше це призводить до летальних наслідків!

Related video
Фото: pexels.com
Фото: pexels.com

Опіки

Подушечки собачих лап дуже чутливі. Тож краще не водити улюбленця по гарячих поверхнях (на кшталт розпеченого асфальту), аби уникнути опіків. Щоб перевірити поверхню на безпечність, прикладіть до неї свою долоню - тест пройдений, якщо витримуєте понад 5 секунд без болю.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Остюки

Ще одна літня проблема власників собак - “мандрівне насіння”. Колоски, потрапляючи в організм собаки через шкіру, починають “мандрувати” організмом і можуть досить швидко дістатися до будь-якого місця та органу. Видаляти їх доведеться хірургічним шляхом у ветеринара. Тож ретельно оглядайте тіло тварини після кожної прогулянки, особливо це стосується лап (між пальчиками, шкіру біля кігтя).

Фото: pexels.com
Фото: pexels.com

Трава

Здавалося б, що в ній небезпечного? Але проблема в тому, що собака може вдихнути травинку і та приклеїться десь глибоко в ніздрях. Якщо тварина не вичхає її самотужки, доведеться звертатися до ветеринара, аби той витягнув стороннє тіло. Також гострі краї трави можуть поранити очі тварини.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Кліщі та інші комахи

Проблема в тому, що кліщі є небезпечними і для людей. Тобто, якщо комаха не може поласувати собакою, вона задовольниться його господарем. Активність кліщів припадає на весну-осінь, тож весь цей час краще обробляти тварину спеціальними засобами та, повертаючись з прогулянки, уважно оглядати тіло улюбленця. Також слід бути з осами, бджолами та іншими недружніми істотами, зустріч з якими може обернутися алергією або ж навіть смертю тварини.

Також раніше ми писали про те, чим зайняти собаку . Ці ідеї головоломок з кормом власними руками стануть в пригоді власникам дуже активних порід.