Неочікуваний кусь: чому кіт може напасти, коли ви його гладите

Домашні тварини
Хіцька Наталія

Хіцька Наталія

Редактор стрічки новин

Чи доводилося вам переживати таку ситуацію: кіт розслаблено лежить, ви ніжно гладите його рукою, як раптом у неї впиваються його зуби або ж кіт підривається і починає гасати по дому , як навіжений? Якщо було, то напевно ви задумувалися, чому так відбувається. У цій статті на HOCHU.ua ми зібрали найпопулярніші пояснення раптових котячих кусів.

Коти здатні дивувати своєю норовливою поведінкою. Наприклад, коли кусають господарів за руки під час їхніх спроб погладити улюбленця. Що це - нелюбов, прояв агресії чи щось інше?

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Захисна реакція. Іноді господар може обрати для погладжування ту область тіла тварини, дотики до якої приносять їй дискомфорт. Тож вкусити у відповідь - цілком очевидна реакція.

Відсутність соціалізації. Найчастіше з цієї причини вас атакуватимуть кошенята або дорослі особини, які росли на вулиці. Маленькі пухнастики ще не вміють адекватно реагувати на фізичний контакт, тож кусаються, коли їм незручно або вони стресують. Дорослі котики можуть сприймати руку, яка тягнеться їх гладити, як щось вороже та здатне їм нашкодити.

Передозування ласкою. Коли погладжування досить тривалі та інтенсивні, нервова система кота збуджується. Це спричиняє стрес і, відповідно, агресивну реакцію стосовно того, хто його викликав.

Встановлення кордонів. Іноді кіт може кусатися, щоб показати, що ви порушили його особистий простір, чим викликали дискомфорт.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Бажання погратися. Молоді тварини можуть кусатися, тому що сприймають це як гру. Вони ще не розуміють, що своїми діями причиняють господарю біль.

Нагадаємо, що раніше ми писали про 5 важливих "НЕ" для власників котів. У цій статті ми розповіли, як ви самі шкодите своєму улюбленцю .

Фото: freepik.com