Догхантери чи боротьба зі щурами: ветеринари розповіли, якою має бути перша допомога улюбленцю при отруєнні

Домашні тварини
Хіцька Наталія

Хіцька Наталія

Редактор стрічки новин

Раніше ми писали, що у столиці кілька домашніх улюбленців стали жертвами труїння щурів . Проте іноді це не трагічна випадковість, а продумане злодіяння - нерідко отруту вулицями розкидають саме догхантери. Як би то не було, власникам тварин варто бути насторожі та знати, як надати їм першу допомогу.

Час - ось, що дуже важливо при отруєнні тварини будь-якою отрутою. Пет-батьки просто не мають права його втрачати й мусять знати, як допомогти улюбленцю до прибуття в клініку.

У своєму мікроблозі ветеринари клініки “Зоолюкс” розповіли, що робити, якщо собака ненароком з'їв їжу або речі, які містять щурячу отруту. Важливо пам'ятати, що перші симптоми отруєння з'являються не відразу, а після всмоктування отрути, коли рівень вітаміну К в організмі собаки достатньо знижується.

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Після контакту зі щурячою отрутою, у собаки можуть проявитися наступні симптоми :

  • кровотеча з носа, ясен або інших місць;

  • синці, які з'являються без видимої причини;

  • блювота, діарея з кров’ю;

  • слабкість та втрата апетиту;

  • внутрішні кровотечі.

Як допомогти улюбленцю, який отруївся

  • Перш за все, негайно зателефонуйте до клініки та повідомте про ситуацію, домовтесь про невідкладний прийом. Тому що саме професійна допомога є вирішальною у питанні порятунку вашої тварини.

  • Прислухайтесь до порад фахівців та не задавайте препарати для стимуляції блювоти самостійно.

  • Після прийому у клініці та вилучення з організму тварини того, що вона з'їла, рекомендується кожні 3 дні контролювати згортання крові (аналіз крові на коагулограму) та оглядати собаку на предмет появи синців. Тому що симптоми отруєння можуть проявитися і пізніше.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Щоб профілактувати подібні критичні ситуації, варто вигулювати собаку на повідці та не дозволяти йому нічого підбирати з землі. Також слідкуйте, щоб токсичні речовини, які є в будинку, залишались для домашнього улюбленця недоступними.

Також раніше ми розповідали, чому коти не бояться висоти . Виявляється, про це подбала сама природа.

Фото: freepik.com