Сире чи варене: яке м’ясо принесе собаці більше шкоди, ніж користі

Домашні тварини
Хіцька Наталія

Хіцька Наталія

Редактор стрічки новин

Раніше ми писали, якою має бути перша допомога улюбленцю при отруєнні. А тепер розповімо, як не потрапити до ветклініки з іншої причини, а саме - через неправильну годівлю м'ясом. 

В Мережі нерідко точаться дискусії стосовно того, яке м’ясо варто давати собаці - сире чи варене. Більшість господарів орієнтуються у цьому питанні лише на реакцію тварини, тим самим роблячи велику помилку. Так, собаки готові їсти цей продукт у будь-якому вигляді, а тому варто зважати на інші, більш серйозні аргументи. Про це пише Главред.

І, у своїй більшості, вони проти згодовування собакам сирого м’яса. Пояснюємо чому:

Related video
  • Необроблене м’ясо може містити бактерії та паразитів , які, потрапляючи в організм тварини, можуть його інфікувати.

  • Сире м'ясо має жорстку структуру , а тому може важко засвоюватися. Наприклад, м'ясні волокна можуть травмувати ніжні ясна улюбленця і спричинити появу зубного болю.

  • У такому м'ясі може бути багато кісток , які, при їх поїданні, можуть травмувати внутрішні органи тварини.

  • Сире м'ясо швидко псується і перестає бути придатним до споживання.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Тож так, м'ясо краще відварювати. Причому без кісток, шкіри та приправ. Також не забувайте, що собаку не можна годувати одним лише м’ясом. Щоб раціон тварини був повноцінний та збалансований, потрібно додавати різноманітні інгредієнти відповідно до потреб улюбленця. З цим питанням варто звернутися до спеціалістів, а не гратися в дієтолога, ризикуючи здоров'ям пухнастика.

Не менш важливе питання, яке м’ясо обрати. Тому що деякі його види здатні викликати алергію (зазвичай у маленьких собак проявляється реакція на споживання курятини) або бути зажирним для організму тварини. В такому випадку краще зупинити свій вибір на індичатині, яловичині, телятині та м’ясі кролика.

І пам'ятайте, якщо маєте якісь сумніви або ж у собаки після споживання м’яса з’явилась нестандартна реакція - відразу звертайтесь до спеціаліста.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також раніше ми розповідали, чому собака відмовляється йти на прогулянку. Іноді це може бути тривожним дзвіночком для господаря.

Фото: freepik.com