“Мій собака задихається”: як допомогти улюбленцю з синдромом зворотного чхання
Раніше ми писали, якою має бути перша допомога улюбленцю при отруєнні. Тепер розповімо ще про одне явище, споглядання якого може довести власника тварини до передінфарктного стану - синдром зворотного чхання. Найчастіше з цією проблемою зіштовхуються власники брахіцефальних порід. Розповідаємо, що це за явище та як допомогти улюбленцю під час нападу.
Зовні ця нетипова поведінка собаки виглядає так, ніби він задихається або захворів й кашляє. Та насправді ж ці шумні вдихи з короткими часовими проміжками називаються синдромом зворотного чхання. Аби спокійніше на нього реагувати, ветеринари клініки “Зоолюкс” радять власникам собак дізнатись про нього трішки більше.
Що може спровокувати прояв синдрому:
-
різкий запах;
-
пил;
-
пилок;
-
дим;
-
подразнення дихальних шляхів;
-
швидке споживання їжі та води;
-
надмірне натягування нашийника.
За словами фахівців, схильність до цього синдрому мають собаки маленьких порід з короткою мордочкою та короткими дихальними шляхами - брахіцефали. Проте й інші породи собак від нього не застраховані. Тому варто заздалегідь дізнатися, якою має бути ваша допомога улюбленцю у цій ситуації.
Як допомогти улюбленцю під час нападу
► Підтримуйте собаку за горло так, щоб він міг сильніше витягнути шию. Також допоможе закриття ніздрів тварини на 5-7 секунд (за необхідності повторити).
► Якщо чхання трапляється часто або супроводжується кашлем й ускладненим диханням - зверніться за допомогою до ветеринара. У такий спосіб у собаки може проявлятися алергія чи захворювання горла.
Також раніше ми писали, де розмістити лежак, щоб собака точно на ньому спав. Ділимося основними критеріями вибору місця.
Фото: freepik.com