“Мій собака задихається”: як допомогти улюбленцю з синдромом зворотного чхання

Домашні тварини
Хіцька Наталія

Хіцька Наталія

Редактор стрічки новин

Раніше ми писали, якою має бути перша допомога улюбленцю при отруєнні. Тепер розповімо ще про одне явище, споглядання якого може довести власника тварини до передінфарктного стану - синдром зворотного чхання. Найчастіше з цією проблемою зіштовхуються власники брахіцефальних порід. Розповідаємо, що це за явище та як допомогти улюбленцю під час нападу.

Зовні ця нетипова поведінка собаки виглядає так, ніби він задихається або захворів й кашляє. Та насправді ж ці шумні вдихи з короткими часовими проміжками називаються синдромом зворотного чхання. Аби спокійніше на нього реагувати, ветеринари клініки “Зоолюкс” радять власникам собак дізнатись про нього трішки більше.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Що може спровокувати прояв синдрому:

  • різкий запах;

  • пил;

  • пилок;

  • дим;

  • подразнення дихальних шляхів;

  • швидке споживання їжі та води;

  • надмірне натягування нашийника.

За словами фахівців, схильність до цього синдрому мають собаки маленьких порід з короткою мордочкою та короткими дихальними шляхами - брахіцефали. Проте й інші породи собак від нього не застраховані. Тому варто заздалегідь дізнатися, якою має бути ваша допомога улюбленцю у цій ситуації.

Як допомогти улюбленцю під час нападу

► Підтримуйте собаку за горло так, щоб він міг сильніше витягнути шию. Також допоможе закриття ніздрів тварини на 5-7 секунд (за необхідності повторити).

► Якщо чхання трапляється часто або супроводжується кашлем й ускладненим диханням - зверніться за допомогою до ветеринара. У такий спосіб у собаки може проявлятися алергія чи захворювання горла.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також раніше ми писали, де розмістити лежак , щоб собака точно на ньому спав. Ділимося основними критеріями вибору місця.

Фото: freepik.com