Чому пес біжить уві сні: три питання до кінологині про те, як сплять собаки

Домашні тварини
Тамара Черкасова

Тамара Черкасова

Журналістка

Чому собаки так хочуть спати з нами у ліжку? Для чого залазять на підвищення? І що робити якщо пес біжить чи скавчить уві сні? Ці три питання редакція Хочу поставила кінологині Pink Puppy Pet School Рії Смульській.

Чому собаки хочуть спати з нами?

Оскільки для собак характерно декілька разів на добу спати, прокидатися, засинати поверхнево і періодично — міцно, у них спостерігається таке явище, як соціальний сон. Сон у групі дозволяє тваринам нести вахту по черзі та зрештою всім виспатись у безпеці, пояснює Смульська.

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Коли собака тулиться до вас поближче, це не спроба домінувати, а прагнення відпочити разом із надійним безпечним членом групи. Не всім при цьому потрібен тісний контакт, часто достатньо просто перебувати в одній кімнаті,

— зазначає кінологиня.

Чому собаки іноді мостяться спати на підвищеннях?

Чому пес біжить уві сні: три питання до кінологині про те, як сплять собаки - фото №1

Також собакам властиве прагнення спати на підвищеннях. Це можливість спостерігати за тим, що відбувається довкола та почуватися у більшій безпеці. Тому на диван вони лізуть, знову ж, не для того, щоби ствердитись у статусі вожака, а для кращого огляду та комфорту.

Чому не можна будити пса, коли він скавучить чи біжить уві сні?

У собак фаза швидкого сну триваліша, ніж у людей, і має надзвичайно велике значення. У цей час відбувається так звана консолідація пам'яті: грубо кажучи, запис подій та вражень, що передували сну. Від якості цієї фази залежить, що саме та наскільки добре запам'ятає собака, залежить його здатність до навчання. На фізичний стан собаки фаза швидкого сну також впливає. Протягом неї абсолютно розслабляються м'язи шиї, спини, кору.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Коли пес посмикується, скавучить або гавкає уві сні, тремтить, він не мучиться від кошмару, це нормальний перебіг фази швидкого сну. Будь ласка, не будіть, не турбуйте його. Це надзвичайно стресовий момент повної дезорієнтації та втрати контролю над тілом,

— застерігає Смульська.

Раніше ми писали про те, суттєво покращити сон у собаки. Адже сон — надважливий для здоров'я не тільки людей, а й тварин.