“Магічний” еліксир дачника: як приготувати й застосовувати бордоську рідину

Сад і город
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми розповідали про універсальне підживлення для городу. Тепер ділимось секретами правильного приготування й застосування бордоської рідини.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Це найпопулярніший і найпростіший фунгіцид, який дачники використовують для захисту рослин багато років. Але щоб обробка пішла на користь, цей препарат потрібно правильно приготувати. Детально про це розповідає Ukr.Media.

Related video
  • Для приготування 1% розчину бордоської рідини знадобиться: 100 г мідного купоросу та 150 г негашеного вапна.

  • Для приготування 3% бордоської рідини потрібно: 300 г мідного купоросу та 450 г негашеного вапна.

Для приготування варто використовувати скляну, емальовану або пластикову тару. Металевий посуд використовувати не можна.

Спочатку негашене вапно слід погасити. Для цього у велике відро наливають 500 мл холодної води, всипають необхідну кількість вапна, розмішують і додають ще 1,5 л холодної води. Коли реакція повністю пройде, ретельно перемішайте розчин і долийте ще 3 л холодної води — вийде вапняне молочко.

Для розчину мідного купоросу в неметалічне відро наливають 2 л гарячої (близько 50 градусів) води, всипають необхідну кількість порошку і ретельно розмішують. Поступово розмішуючи, доливають ще 3 л холодної води.

Для приготування фінальної суміші у відро з вапняним молочком слід тонкою цівкою, влити розчин мідного купоросу. Паралельно обов’язково помішувати.

У готову суміш ненадовго опускаємо іржавий цвях: якщо на ньому утворився наліт міді, значить вийшла кисла суспензія. Така може обпалити листя рослин. Якщо це сталося, потрібно приготувати ще трохи вапняного молочка і додати його до суміші. Потім знову перевіряють на реакцію.

Готову рідину залишаємо настоятися на 1-3 години. Потім проціджуюємо через марлю, складену вчетверо, або дрібне сито і переливаємо у ємність із розпилювачем.

Важливі моменти використання:

  • Влітку (під час вегетації) концентрація розчину має бути не більше ніж 1%.

  • Засіб не варто поєднувати з іншими препаратами, тому що лужне середовище розчину може нейтралізувати їхню дію.

  • Бордоську рідину не можна готувати із запасом, розчин можна зберігати не більше доби (тоді в нього краще додати 1 ст. л. цукру на 10 л).

  • Потрібно обробляти рослини дрібним водяним “пилом”, не допускаючи скупчення великих крапель на листі і стікання рідини на поверхню ґрунту.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Тепер ви знаєте, як готувати бордоську рідину. Також ми розповідали про поширені хвороби кабачків.