Які рослини ненавидять затяжні дощі і як вберегти їх після зливи

Сад і город
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Кожен досвідчений дачник знає, що забагато вологи для рослин - це так само погано, як і її брак. Влітку часто буває так, що на зміну духоті і тривалій спеці приходять затяжні дощі, які здатні погубити весь врожай. Аби такого не сталося, розповідаємо, як вберегти рослини від загибелі і які культурі потрібно рятувати у першу чергу.

Як повідомляє apostrophe , найгірше в таку погоду огіркам, помідорам та капусті. Можуть загинути від надлишку вологи і баштанні: кабачки, дині й кавуни.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Захист рослин від надлишку вологи: спосіб, який підійде для всіх рослин

Які рослини ненавидять затяжні дощі і як вберегти їх після зливи - фото №1

Універсальний спосіб захистити свої посадки від надлишку вологи – проводити мульчування грядок. Мульчування – це вкривання верхнього шару землі соломою, сіном, тирсою, перегноєм,спеціальним  мульч-папером чи навіть галькою або щебенем для захисту ґрунту від пересихання, перегрівання та перенасичення вологою. Мульчею вкривають землю навколо рослин, аби захистити їх від негативного впливу різних (вищеперерахованих) природних факторів.

Для захисту рослин від зайвої вологи найкраще підійде тирса, адже її структура дозволяє поглинати багато води, оберігаючи таким чином рослини від появи гнилі. Втім, є один важливий нюанс: після того, як така мульча повністю промокне, вам потрібно буде замінити всю тирсу на свіжу й суху, інакше отримаєте зворотний ефект і вже у самій тирсі почнуть розвиватися всілякі паразити, бактерії та збудники всіляких хвороб.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Інші способи захистити рослини від затяжних дощів

  1. Огірки - розпушення ґрунту. Через надмірну кількість води на цю вологолюбну рослину може напасти борошниста роса і тоді чекати на врожай марно. Щоб убезпечити огірки від цієї напасті, під час сезону гроз регулярно розпушуйте землю - так вона буде достатньо повітряною, щоб волога випаровувалася набагато швидше.

  2. Помідори - знезараження ґрунту, розпушування, спеціальний мініпарник. Томатам при перезволоженні ґрунту загрожує фітофтороз. Щоб ця хвороба не вбила ваші рослини, потрібно регулярно знезаражувати землю і проводити профілактичні заходи. Дієвим буде і банальне розпушування ґрунту, оскільки саме так зайва волога зможе швидко випаровуватися. Чимало господарів також роблять для помідорів окремий мініпарник або вирощують їх у теплиці, що дозволяє контролювати об’єм води, який отримують помідори.

  3. Капуста – обробка ґрунту сухою золою. Після того, як дощ мине, потрібно відразу ж опудрити ґрунт навколо капусти і самі рослинки сухим деревним попелом. Так ви приберете зайву вологу і не дасте шансу слимакам та равликам обсісти “здобич”.

  4. Баштанні (кабачки, дині, кавуни) – використання покривного матеріалу під листя. Перед початком дощу рослини потрібно накрити. Наприклад, спандбондом або ж звичайною плівкою.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали про диво-розчин для підживлення помідорів , з яким можна збирати до 10 кг томатів з куща. Виявляється, все, що потрібно, вже є у вас вдома!