Що треба зробити з яблунею в липні, щоб збирати відрами великі соковиті плоди

Сад і город
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Яблуня, хоч і не особливо примхливе дерево, теж потребує уваги та догляду. Особливо, якщо ви помітили, що яблука почали гнити прямо на дереві й обсипаються додолу, так і не достигнувши. В будь-якому випадку, навіть якщо зовні дерево здається здоровим, у липні йому треба трохи допомогти, щоб згодом зібрати великий врожай стиглих і здорових плодів.

Що треба зробити з яблунею в липні, розповідає “ Школа життя ”. Виявляється, є аж 5 обов’язкових речей, від яких залежить ваш майбутній урожай та здоров’я яблуні загалом. Про все детально розповідаємо далі.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

1. Молоді яблуні

Що треба зробити з яблунею в липні, щоб збирати відрами великі соковиті плоди - фото №1

У перші 2 роки вони вимагають особливого догляду. Саме за такий термін дерево має повністю укоренитися. В цей період яблунька вимагає регулярного поливу: у липні під кожне деревце потрібно влити по 2-3 відра води. Протягом місяця таку процедуру проводять щонайменше двічі, а краще тричі (тобто через кожні 10 днів). Якщо на вулиці постійно спека, то збільшити варто не число поливів, а кількість води, яку щоразу вносять.

Крім того, під молодими яблунями потрібно постійно виполювати бур’яни та оновлювати мульчу. Це дуже важливо для нормального розвитку рослини.

Якщо яблуня слабка, то в липні її підживлюють фосфором та калієм. Не зайвим буде внести ще й магній. А от азот в цей час вже НЕ ДАЮТЬ - вносити його можна найпізніше в червні, липень для такого підживлення вже не підходить.

І найголовніше: якщо ви досі не обірвали на молодих яблунях бутони та зав’язі, зробіть це прямо зараз. Пошкодувавши їх, ви робите дерево вразливим і воно таким й залишитися назавжди: буде слабким і піддатливим до різних хвороб.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

2. Липневий полив

Саме зараз провести полив і дорослих яблунь. Річ у тім, що високоросле дерево, яке увійшло в повне плодоношення, вимагає 45-50 відер води під корінь (пристовбурне коло діаметром 4 м), а щойно воно почало плодоносити, йому буде достатньо і 7-8 відер.

3. Покос залуженого саду

Якщо у вашому саду росте висока трава, її достатньо скошувати 5 разів за весь сезон, коли вона досягає 20 см у висоту. Причому свіжоскошену траву (якщо вона не потрібна вам для інших цілей), можна залишати прямо в саду - під деревами. Підсохши на сонечку, це буде спершу чудова мульча, а згодом - прекрасне підживлення для яблуні та інших фруктових дерев.

Що треба зробити з яблунею в липні, щоб збирати відрами великі соковиті плоди - фото №2

4. Посів сидератів

Якщо ж ви залишаєте пристовбурні кола яблунь чистими (не будете використовувати мульчу), то корисно в цій ділянці хоча б двічі на рік висіювати сидерати: навесні та восени. Можна і частіше. Однак пам’ятайте, що їх потрібно скошувати до того моменту, як вони почнуть цвісти.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

5. Обробки пестицидами

На липень припадає друга хвиля нападу шкідників. Важливо не забувати періодично оглядати дерева, аби їх не знищила попелиця чи навіть ненажерливі короїди, якщо яблуня має якісь пошкодження по стовбуру. Для боротьби найкраще використовувати біопрепарати, які не нашкодять майбутньому врожаю і вам особисто, або ж ефективні народні засоби проти шкідників.

Раніше ми розповідали, яке копійчане добриво з вашої кухні забезпечить вам королівський урожай. Виявляється, одна з дуже популярних спецій може допомогти огіркам у липні плодоносити набагато активніше.