Щоб не втратити врожай: як підготувати льох для зберігання

Сад і город
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми розповідали, як дізнатись, що урожай цибулі та часнику пора збирати. Зовсім скоро настане час прибирати й інші овочі. Тоді у пригоді стане льох чи підвал для їх зберігання.

Разом з Ukr.Media розповідаємо, як підготувати місце для зберігання врожаю, щоб овочі краще збереглись. Це нескладно, та варто знати прості правила.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Зберігання найчастіше проводять у льосі чи підвалі. Між цими двома поняттями є різниця. Підвал — це частина будинку, яка розташована під основними приміщеннями. Тоді як льох - це споруда, розташована окремо. Останній краще підходить для зберігання врожаю, оскільки там нижча температура.

Як боротися з вологістю у льосі

Якщо ви помітили на стінах краплі води, це свідчить про підвищений рівень вологості  у приміщенні. Ще одна ознака - затхлий та спертий запах. Боротися з вологістю слід одразу.

  • Приберіть з льоху сміття, що залишилося з минулого року.

  • Винесіть на свіже повітря усі "рухливі" елементи льоху: ящики, полиці, стелажі тощо.

  • Обробіть поверхні усіх полиць та ящиків розчинами мідного купоросу або формаліну

  • Відкрийте навстіж усі двері та люки

Можна поставити у різних місцях льоху ємності з вугіллям і сіллю. Вони вбиратимуть зайву вологу. Не забувайте замінювати їх, як тільки вони просочаться рідиною. Якщо побілити стіни вапном, це зробить їх сухішими.

Як знищити цвіль у льосі

Постійна висока вологість і погана вентиляція можуть призвести до появи цвілі. Якщо ви помітили їх появу, одразу розпочніть дезінфекцію.

Спершу зчистіть цвіль щіткою. Потім обробіть усі очищені поверхні. Підійде розчин мідного купоросу і вапна. Для цегляних стін використовуйте 5%-вий розчин мідного купоросу. Для дерев’яних поверхонь - 10%-вий. Наносимо валиком або пензликом. У вузьких місцях використовуємо пульверизатор. Після обробки льох слід провітрити.

Інші способи боротьби:

  • Сильний розчин перманганату калію

  • Негашене вапно

  • Сірчані шашки

Обробку слід проводити згідно з інструкцією. Для кожної речовини вона відрізняється. Бажано також проводити роботи у захисних рукавичках і респіраторі.

Як захистити льох від гризунів

Гризуни не лише просто знищують або псують урожай. Вони ще й можуть бути  переносниками небезпечних захворювань. Щоб не допустити мишей та інших шкідників, ретельно обстежте усі приміщення на предмет місць, через які гризуни можуть потрапити у льох. Усі щілини, які знайдете, закладіть цементним розчином. Щоб звірята не потрапили всередину через вентиляцію, закрийте її отвори металевою сіткою.

Для відлякування гризунів можна розставити ультразвукові пастки. З цим також справляться розкладені пучки пижми і чорнокореня. Миші не люблять їх запах, як і аромат нафталіну.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Тепер ви знаєте, як підготувати льох до зберігання врожаю. Також ми розповідали, що робити, щоб не тріскалась морква.