Не забудьте смородину: дайте це кущу зараз, щоб наступного року мати шалений врожай

Сад і город
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми розповідали, як прогнати клопів від кущів малини. Малина ще активно плодоносить, тоді як смородина - завершує сезон. Її кущі у серпні слід підживити, щоб вони дали рясний врожай наступного року.

Є три основні правила догляду за чорною смородиною. Про них розповіли на порталі ProstoWay.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Вважається, що чорна смородина з усіх видів найбільш вимоглива до догляду. Є низка правил, виконуючи які, можна отримати щедрий врожай.

Обрізання кущів 

Без правильного обрізання про збільшення врожаю і думати не слід. Також обрізання знижує ймовірність появи на кущах грибкових захворювань. Крім того, ця процедура ще й підвищує якість урожаю.

Профілактика хвороб 

Правильна обробка - запорука успіху. Щоб попередити грибкові та інші хвороби, кущ чорної смородини обробляють бордоською рідиною або мідним купоросом. Це фунгіцид, тому, що важливо, його не можна використовувати одночасно з органічним підживленням  - так загинуть корисні бактерії.

Для приготування розчину 1 ст. л. порошку слід розчинити в 1 л гарячої води. Повинен вийти блакитний розчин без кристалів та осаду. Суміш розводять водою так, щоб вийшло 10 літрів. Кущ поливають або обприскують.

Підживлення 

Підгодівля покликана дати рослинам сили для подальшого розвитку. Кращим підживленням під час цвітіння вважається розчин борної кислоти. У період плодоношення рослину підгодовують фосфором і калієм - так ягоди будуть солодшими та більшими.

Часто побутує думка, що після збору урожаю рослину не треба удобрювати, але це не так. Насправді це одна з умов отримання великого врожаю наступного року. Оптимальною підгодівлею для серпневого підживлення смородини є фосфорно-калійні добрива. Вони продаються у будь-якому садовому магазині. Таке підживлення посприяє успішній зимівлі куща.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Ми розповідали також про два підживлення для томатів , що дозволять отримати королівський урожай. В них немає жодної хімії.