Копати картоплю теж треба вміти! 2 моменти, які постійно упускають недосвідчені дачники

Сад і город
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Настав сезон збору врожаю і багато людей вже починають копати картоплю. Однак далеко не всі знають про тонкощі цього процесу. Зокрема, про 2 важливих моменти, на які слід звернути увагу, збираючи картоплю на тривале зберігання. Про них і розкажемо у цьому матеріалі.

Порада №1. Скошуйте картопляне бадилля

Перед тим як збирати врожай, потрібно заздалегідь прибрати ділянку. За 2 тижні до орієнтовного терміну викопування картоплі потрібно скосити бадилля. По-перше, так ви зможете убезпечити плоди від зараження різними грибками та інфекціями, які можуть бути на верхній частині рослини, особливо у дощову погоду. По-друге, після скошування зеленої частини сама картопля швидше дозріватиме у землі, а ґрунт буде підсихати й провітрюватися.

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

До речі, скошене бадилля рекомендується спалювати. Особливо, якщо ви візуально бачите, що воно вражене шкідниками чи якимись захворюваннями - так вся ця гидота не потрапить у землю й не вилізе вам “на радість” у наступному сезоні.

Порада №2. Завжди добре висушуйте бульби

Від того, наскільки сухими ви будете закладати плоди на зберігання, безпосередньо залежить, як добре вони будуть зберігатися. Як ми вже розповідали, копати картоплю варто у сухий погожий день. Однак сушити її потрібно не на прямих сонячних променях, а під навісом - у місці, яке добре провітрюється, однак не промокне у випадку дощу. Кількох годин цілком досить.

Закладати на тривале зберігання картоплю краще хоча б через 2 тижні після викопування, адже за цей час проявляться усі можливі проблеми. Наприклад, ви можете відразу й не помітити, що якась бульба почала підгнивати або пошкоджена і швидко зіпсується. Також цього терміну вистачить, аби проявилася прихована інфекція абощо.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми також розповідали, чому у серпні не варто викопувати буряки. Цю справу краще відкласти на кінець вересня - і неспроста!