Саме час над цим задуматися: навіщо дачники встеляють старими простирадлами землю під черешнями?

Сад і город
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Дачники, які мають в саду черешню, добре знайомі з ситуацією, коли стиглі соковиті ягоди “нафаршировані” білими черв’яками. Це личинки чорнобрюхої мухи або ж фруктової дрозофіли і їх, на щастя, легко можна позбутися, вчасно обробивши дерева від шкідників.

Сьогодні розповімо про один крутий лайфхак, яким користувалися ще наші бабусі з дідусями. В чому секрет розстилання старих простирадл під черешнею, інформує prostoway .

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Як боротися з черв’яками в черешні

Отже, боротьбу з фруктовою дрозофілою треба починати з осені. Спершу ми збираємо всю падалицю  та опале листя під деревом, їх треба спалити. Тоді починаємо перекопувати землю навколо черешні - копати краще на глибину до 40 см.

Коли прийде весна - ще до того, як бруньки почнуть розпускатися - крону та землю навколо стовбура треба обприскати спеціальним розчином. Його готуємо вдома самостійно: на 10 л води розводимо 40 г хлорокису міді. Згодиться і мідний купорос, якого на таку ж кількість води потрібно брати вдвічі більше (80 г).

Навіщо розстилати простирадло під черешнею: лайфхак

Ця проста хитрість теж врятує майбутній урожай від псування чорнобрюхими мухами. Ранньою весною - відразу після сходу снігу - суху землю навколо черешень встилають старими простирадлами  або нетканим покривним матеріалом. Це не дозволить шкіднику вибратися з-під землі і зіпсувати ваш урожай.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми також розповідали, що треба зробити з яблунями у серпні, щоб вони засипали вас смачним соковитим врожаєм. Є кілька особливих процедур для цієї гарячої пори. З ними дерево стане міцнішим і точно порадує вас солодкими плодами!