Всесвітній день ді-джея: історія свята та цікаві факти про професію

Усі свята
Юлія Бражнік

Юлія Бражнік

Журналістка

Сьогодні, 9 березня, відзначається Всесвітній день ді-джея. Свято доволі молоде, його почали відзначати лише з 2002 року. І це не просто професійне свято. Це день, коли по всьому світу діджеї збирають гроші для благодійних організацій.

У 2002 році, навесні світова танцювальна та діджейська спільнота вперше працювала разом, щоб зібрати гроші на благодійність. Енергія та креативність усіх, хто брав участь, вибухнули по всій планеті у серії клубних вечірок, великих подій та телевізійних передач, а всі доходи були спрямовані на підтримку Nordoff-Robbins Music Therapy та інші міжнародні дитячі благодійні організації. Тільки у Великій Британії були зібрані неймовірні 300 тисяч фунтів стерлінгів. З того часу саме 9 березня щороку діджеї у всьому світі жертвують те, що вони заробили за одну ніч, фондам та благодійним організаціям.

Міжнародний день діджея: цікаві факти про професію

Related video
Коли Міжнародний день ді-джея

З такої нагоди ми вирішили зібрати кілька цікавих фактів про цю професію:

  1. Вперше слово диск-жокей (англ. disc jockey) пролунало у 1935 році від американського коментатора Уолтера Вінчелла. Він використав цей термін стосовно радіоведучого Мартіна Блока, першого діджея, який став згодом зіркою. Пізніше це словосполучення скоротили до звичної нам тепер абревіатури DJ.

  2. Одним із яскравих і видатних діджеїв став Томас Лодж, який у 1964 році приступив до роботи як діджей і директор програм на першій офшорній піратській радіостанції у Великій Британії, відомій під назвою Radio Caroline. Його книга "Корабль, який похитнув світ" описує час, проведений там. Коли він працював ді-джеєм, то узяв ексклюзивне інтерв'ю у початківців The Beatles.

  3. Зведення композицій клубний діджей робить за допомогою двох пристроїв, які відтворюють звук (зазвичай програвачів грамплатівок) і особливого мікшерного пульта: DJ-мікшера. При відтворенні музики на обох програвачах має бути плавно регульована швидкість обертання.

Цікаві факти про ді-джеїв
  1. Ді-джей відтворює чужу музику, міксуючи її між собою. Але мало хто знає, що ді-джеї також самі пишуть композиції, які потім грають на вечірках.

  2. Саме ді-джеї надихнули B-Boys та B-Girls на створення форми брейкінг-дансу. Обертання двох копій однієї платівки, щоб розширити розбивку треку (брейк), ось що зводило тусовщиків у Бронксі з розуму ще в 70-х роках і змушувало їх починати танцювати. Якби ді-джеї не зводили і не розтягували брейкбіти, брейкінг ніколи б не з'явився.

День ді-джея коли
  1. Коли в 90-х з'явилися нові цифрові технології, наприклад, компакт-диски з MP3, ді-джеї розділилися. Шанувальники вінілу говорили, що цифрові технології вбили сцену, але насправді цифрові засоби масової інформації перетворили діджеїв на світову сенсацію, якою вони є сьогодні.

  2. Послідовність зведених тематичних треків називається ді-джейським міксом, чи сетом. Добір цих треків називається компіляцією. Зазвичай міксом називають студійну роботу ді-джея, записану для подальшого поширення на аудіо-носіях або в цифровому вигляді. Сетом називають "живий" виступ ді-джея. Під час створення міксу ді-джеї можуть використовувати скретч, ефектори, синтезатори та інші інструменти.

  3. Ді-джеї є рушійною силою будь-якого музичного заходу. Вони заводять публіку, створюють класну атмосферу. Саме тому перед виступом якоїсь світової зірки виступає ді-джей.