Яке свято 6 травня? День піхоти ЗСУ, День міста Львів та День святого Георгія Побідоносця
Завтра, 6 травня, на нас чекає чимало важливих дат — як державних, так і церковних. Щоб ви були обізнані та могли вчасно привітати близьких, ми склали добірку, про те, які свята 6 травня відзначають в Україні та в усьому світі. Читайте та беріть на замітку!
День піхоти Збройних Сил України
Щороку, 6 травня, в Україні відзначають День піхоти ЗСУ. Це свято було започатковано наказом президента від 19 квітня 2019 року. Цього дня віддається належне військовослужбовцям, які демонструють визначні якості у боротьбі за свободу та суверенітет України. Також метою свята є запровадження сучасних традицій до української армії.
Вибір дати для Дня піхоти не випадковий. Саме 6 травня 1648 року біля Жовтих Вод відбулася битва, в якій Військо Запорізьке під командуванням Богдана Хмельницького перемогло поляків — ця битва зайняла важливе місце в історії та стала першою перемогою в Національно-визвольній війні. Також 6 травня відзначається день пам'яті Георгія Переможця, одного з покровителів української армії.
День міста Львів
6 травня в Україні також відзначають День міста Львів. Чому саме цього дня? Достеменно невідомо. Зрозуміло лише те, що про це прекрасне місто вперше згадується в літописах ще 1256 року, але в історичних документах не вказано чіткої дати його заснування Данилом Галицьким. З моменту початку повномасштабної війни Львів став не лише культурним центром України, а й другим домом для багатьох переселенців, а також свого роду місцем транзиту під час евакуації, об'єднавши найрізноманітніших людей з усіх куточків країни.
День святого Георгія Переможця
6 травня є у нас і церковне свято — День святого Георгія Переможця. Святий Георгій народився у Каппадокії (Мала Азія), на території сучасної Туреччини. Його батьки були християнами, але батько став мучеником за віру в Христа, а мати переїхала із сином до Палестини. Після того як Георгій вступив на військову службу, завдяки численним досягненням і успіхам був помічений імператором Діоклетіаном і запрошений у варту.
Коли почалося переслідування християн, Георгій відкрито захищав вірян, віддаючи все своє майно бідним. За ці діяння його схопили, довго катували й змушували зректися Христа. За легендою, святий чудом зцілювався від ран, навіть коли його піддавали найстрашнішим тортурам. Попри всі випробування, він залишався неушкодженим. Зрештою, втомившись боротися з ним, воїни обезголовили Георгія Побідоносця.
Що не можна робити у День Георгія Переможця
У День пам'яті святого Георгія Переможця не рекомендується вирушати у відрядження чи подорожі, оскільки вважається, що вони можуть виявитися невдалими. Також не варто позичати щось сусідам, тому що це може не найкращим чином вплинути на ваше щастя і фінансовий стан. Нові справи теж краще не розпочинати 6 травня, оскільки вони не складатимуться вдало. Як і в будь-яке інше православне свято, у цей день слід уникати сварок та образ.
Що можна робити у День святого Георгія Побідоносця
За традицією віряни відвідують церкву цього дня і беруть із собою хліб та сіль, щоб освятити їх. Потім ці продукти використовуються для годування худоби. Повір'я свідчать, що такий ритуал допоможе покращити здоров'я худоби та забезпечить їй легше переживання зими. Крім того, християни просять у Георгія Побідоносця зцілення від хвороб, допомоги у справах та захисту від ворогів.
Крім цих свят, 6 травня також відзначають: День пілатесу, День без домашніх завдань, День безплатних коміксів, День вуличного музиканта, Всесвітній день садівництва (День голого садівника), Всесвітній день лабіринту, Міжнародний день дронів (Міжнародний день безпілотника) та Міжнародний день проти дієти.
Також не пропустіть наш церковний календар свят на травень 2023 року. Раніше ми розповідали, які релігійні події будуть цього місяця, а також, чи будуть українці вихідними.