3 червня — День рівноапостольних Олени та Костянтина. Що можна і що не можна робити в це свято?

Усі свята
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

3 червня віряни в Україні та інших країнах вшановують пам'ять святих рівноапостольних царя Костянтина та його матері цариці Олени. Це свято відоме народу під різними назвами, такими як Оленин день, Олена — Довгі льони, Олена Льняниця. Що можна і що не можна робити в День Олени та Костянтина? Про традиції та заборони читайте на HOCHU.ua!

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Цариця Олена була відданою християнкою і виховувала свого сина Костянтина, майбутнього імператора, у дусі християнських традицій. За свого правління Костянтин вів боротьбу з язичниками, заборонив жертвопринесення ідолам і скасував страту через розп'яття. Він також встановив неділю як святковий день, присвячений Христу. Імператор Костянтин та його мати цариця Олена були зараховані церквою до лику святих. Костянтин хотів знайти Хрест Господній і відправив Олену до Єрусалиму з цією місією. Завдяки чудовому втручанню Хрест був виявлений під язичницьким храмом. Олена встановила святиню на піднесенні, і народ, побачивши життєдайний Хрест, почав молитися. Ця подія стала підставою для святкування Воздвиження Хреста. 327 року цариця Олена померла на руках свого сина.

Related video
3 червня — День рівноапостольних Олени та Костянтина. Що можна і що не можна робити в це свято? - фото №1

Що можна робити в День Олени та Костянтина

У День Олени та Костянтина є кілька традицій, які можна виконувати. Напередодні цього свята зазвичай завершується посів хліба, а потім починається сівба ярих культур, таких як ячмінь та гречка. Святі рівноапостольні Костянтин та Олена вважаються покровителями льонарства та городів з огірками. Тому в день їхньої пам'яті традиційно сіють льон і саджають огірки, кажучи: "Олені — льони, огірки — Костянтину".

Цього дня дівчата виконують пісні зі змовами, бажаючи гарного врожаю льону та конопель. Також моляться святій Олені з проханнями про добробут та щасливу долю.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Що не можна робити 3 червня

  • Цього дня не рекомендується сваритися, лаятися, говорити та думати погано про інших людей. Цю заборону, звичайно, важливо дотримуватись і в інші дні, але в церковні свята вона особливо актуальна.

  • У деяких регіонах дівчата не заплітають свої коси в День Олени та Костянтина, щоб їхня краса та доля не заплутувалися.

  • 3 червня не слід ходити в ліс чи водойми на самоті, а також купатися, прати речі в річці або мочити у воді ноги.

  • Не рекомендується носити речі темного кольору цього дня.

  • Не можна підіймати з землі чи підлоги знайдені чужі сережки. Відповідно до традиції, ці предмети слід залишити дома, ніж порушувати гармонію і притягувати до себе неприємності.

Яку молитву читати в День рівноапостольних Олени та Костянтина

3 червня — День рівноапостольних Олени та Костянтина. Що можна і що не можна робити в це свято? - фото №2
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також 3 червня 2023 року відзначають Троїцьку поминальну суботу. Дізнайтеся про традиції та заборони цього важливого дня.