День скорботи та вшанування пам'яті жертв війни в Україні: все, що треба знати про дату

Усі свята
Ірина Майстренко

Ірина Майстренко

Фріланс-редакторка

Ми регулярно ділимося з вами актуальними новинами про дати календаря червня . Частіше вони присвячені святам, але також є важливі пам'ятні дати, до яких українці ставляться дуже трепетно. Тема нашої нової статті — все, що треба знати про День скорботи і пам'яті жертв війни в Україні.

22 червня в Україні — День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні , дуже важка і непроста дата для всіх наших громадян. Нагадаємо, згідно з указом Президента України від 17 листопада 2000 року, ця дата на офіційному рівні стала Днем скорботи і пам'яті жертв війни.

Цього дня вшановують пам'ять усіх, чиє життя покалічила і зруйнувала Друга світова війна. Ця машина смерті назавжди змінила долі мільйонів українців: мирних мешканців і героїчних воїнів на фронті, загиблих і постраждалих у ті страшні роки. І в момент, коли Україна знову змушена захищати свої кордони, тепер уже від рашистів, пам'ятна дата має ще глибший сенс і посил.

Related video
22 червня свято

Нагадаємо, 22 червня 1941 року, незважаючи на таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року), а також військово-економічне співробітництво між Німеччиною і СРСР, нацистська Німеччина напала на СРСР. Почалася німецько-радянська війна 1941-1945 років у рамках Другої світової війни.

Скорботна дата пам'яті 22 червня — це день, коли оживають найжахливіші історичні події, адже Україна за роки війни зазнала величезних втрат. За різними оцінками, в Україні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, з них мирного цивільного населення — близько 5 млн. Ще 2,2 мільйона людей насильно вивезли на примусові роботи в нацистську Німеччину, більше ніж 10 мільйонів втратили дах над головою, зазнали голоду. Бойовими діями було зруйновано понад 700 міст і селищ міського типу, а також майже 30 тисяч сіл.

Громадяни нашої країни пережили безліч звірств нацистів: Голокост, табори смерті, розстріли мирного населення, стирання з лиця землі цілих населених пунктів. Але також у цей період СРСР здійснював свої злодіяння, про які багато років мовчали: піддав репресіям і розстрілам понад півмільйона українців, які виступали за боротьбу за незалежність України. Комуністи депортували 230 тисяч кримських татар, вірмен, болгар і греків. І це далеко не всі злочини СРСР.

День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

Для України Друга світова війна — загальнонаціональна трагедія, адже події 1941-1945 років продемонстрували нашим предкам усе пекло тоталітарних режимів: нацистської Німеччини та тюрми народів СРСР.

22 червня — День скорботи та вшанування пам'яті жертв війни в Україні — нагадування про жорстокість і нещадність воєнних дій.

Україна зробила величезний внесок у перемогу над нацизмом у Європі. А просто зараз наша країна знову бореться за свою незалежність і свободу, право на вибір і європейські цінності, героїчно борючись проти російських окупантів. Перемога над рашизмом не за горами!

22 червня суть свята

Вічна пам'ять загиблим...