День пам'яті мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії: історія дати та що треба робити цього дня

Усі свята
Ірина Майстренко

Ірина Майстренко

Фріланс-редакторка

Не пропустіть свіжу інформацію щодо церковних дат християнського календаря вересня . У цій статті ви знайдете все про День пам'яті мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії: історію дати, а також приписи про те, що треба робити цього дня.

Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії: історія свята 

17 вересня — День пам'яті святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії після переходу ПЦУ та УГКЦ на новоюліанський календар. Раніше свято відзначали 30 вересня. Цього дня вшановують пам'ять християнських мучениць, які жили в 2 столітті нашої ери в Римській імперії і прийняли жорстоку смерть в ім'я Христа.

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Історія розповідає про те, що свята Софія була родом із Мілана, овдовівши, вона разом із доньками переїхала до Риму. Дочок Софія виховувала в християнській вірі і навіть дала їм імена на честь головних християнських чеснот — Віра, Надія і Любов. Але в той час послідовників Христа переслідували, тому незабаром спадкоємиць Софії, яким було 12, 10 і 9 років, кинули до в'язниці, жорстоко катували, а потім убили на очах їхньої матері. Бачачи жорстокі муки дітей, сама Софія померла біля могили дочок наступного дня.

Віра, Надія, Любов і мати їхня Софія зазнали мученицької смерті за відмову скоритися і відмовитися від своєї віри, тому їх було зараховано до лику святих. І тепер щороку 17 вересня вшановують їхню пам'ять, віруючі люди звертаються до святих із молитвами, сподіваючись на диво.

День пам'яті мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії

День пам'яті мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії: що треба зробити цього дня

У День пам'яті мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії є цікаві традиції, яких раніше дотримувалися в народній культурі. Так, свято колись називали "Вселенські бабині іменини" або "Бабське свято". День було прийнято починати з гучного ритуального плачу. Люди вірили, що цей плач — своєрідний оберіг, що захищає від бід і горя, а також солідарність із невинно убієнними святими. Оплакували цього дня свою долю, а також близьких. Якщо це зробити, весь майбутній рік можна не боятися поганого.

Обов'язково на День Віри Надії, Надії, Любові та Софії молилися до святих, щиро просячи про позбавлення від безпліддя, про родинне щастя і благополуччя.

У свято пекли короваї та пироги, які прикрашали церковною свічкою (на випічці також ворожили). Крихти не можна викидати.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Загалом на День пам'яті Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії молодь влаштовувала гучні гуляння, намагаючись знайти собі пару. При цьому свататися в цей день не можна. Також не можна дівчатам і жінкам працювати по дому.

Заміжні купували в церкві три свічки, дві з них ставили в храмі, а одну приносили додому. Опівночі її встановлювали посеред хлібного короваю, ставили його на стіл і вимовляли слова про захист від зла 40 разів. Вранці короваєм годували домашніх.

Також цього дня вітають жінок, які носять ім'я Віра, Надія, Любов або Софія, адже цього дня вони відзначають День ангела.

Віра, Надія, Любов і мати їх Софія свято

Молитва до Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії

Релігійні люди вірять, що молитва до Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії має дуже велику силу, тому в День пам'яті мучениць обов'язково звертаються з проханнями до святих:

***

О, святі мучениці Віра, Надія і Любов та мужніх доньок мудра матір Софія, до вас нині взиваємо зі щирою молитвою; бо хто може клопотатися за нас перед Господом, коли не віра, надія і любов, ці три наріжні чесноти, образ яких ви на собі засвідчили! Благайте Господа, щоб він покрив нас Своєю невимовною благодаттю в скорботах і напастях, врятував і зберіг, як благий і Людинолюбець. Його славу, як сонце, що не минає, нині бачачи, допомагайте і нам у наших смиренних молитвах, щоб пробачив Господь Бог наші гріхи й беззаконня і щоб помилував нас, грішних і негідних, заради його щедрот. Моліть же за нас, святі мучениці, Господа нашого Ісуса Христа, Йому ж славу возвеличуємо, з безначальним Його Отцем і Пресвятим, і благим, і животворящим Духом нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Віра, Надія, Любов і мати їх Софія традиції
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також зазначимо, що оскільки всі, хто мають ймення Віра, Надія, Любов або Софія, — іменинники 17 вересня, їх можна привітати не тільки теплими словами, а й незабутніми презентами. Тому пропонуємо вам ознайомитися з цікавими ідеями того, що подарувати на День ангела.