Покровська батьківська субота (за старим календарем): традиції, ритуали та сильні молитви

Усі свята
Ірина Майстренко

Ірина Майстренко

Фріланс-редакторка

Релігійні люди завжди дуже ретельно дотримуються рекомендацій і приписів церковного календаря. І наше завдання, щоб у цьому плані нічого не було упущено. У цій статті ви знайдете всю інформацію, яка описує тему — Покровська батьківська субота: традиції, заборони, а також сильні молитви, з якими варто звернутися до вищих сил.

Нагадаємо, що Покровська батьківська субота — завжди напередодні свята Покрова Пресвятої Богородиці, дати на честь чудесного явлення Діви Марії жителям Константинополя. За тиждень до свята християни вшановують пам'ять своїх покійних близьких.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

У 2023 році дати поминальних батьківських днів змінилися у зв'язку з переходом ПЦУ та УГКЦ на новоюліанський календар, за яким свята змістилися на 13 днів раніше. Оскільки Покрова Пресвятої Богородиці у 2023 році за новим календарем припадає на 1 жовтня, Покровську батьківську суботу відзначали 30 вересня. Але оскільки в цьому перехідному році багато людей поки що стежать і за старим календарем, ми поповнюємо запаси потрібної інформації і про поминальні дні 2023. Далі ми детально розповідаємо про Покровську батьківську суботу, яка по-старому відзначається 7 жовтня.

покровська поминальна субота що не можна робити

Покровська батьківська субота: у чому суть дати

Покровська субота — один із поминальних днів у році, який в українській традиції існує вже багато століть. Цього дня моляться за покійних батьків, а також померлих близьких. Також варто помолитися за наших воїнів, які віддали життя в бою, борючись із російськими окупантами. Вважається, що молитва — спосіб попросити в Бога про спасіння душі покійних.

Що потрібно зробити на Покровську батьківську суботу обов'язково

Поминальна субота 7 жовтня має приписи, яких цього дня варто дотримуватися. Щоб нічого не забути, читайте рекомендації далі:

  • На Покровську поминальну суботу ходять до храму, де замовляють поминальну службу в пам'ять про померлих родичів (якщо такої можливості немає, моляться вдома, просячи в Господа про заступництво для покійних).

  • Цього дня також ставлять свічки за упокій душі, пишуть записки з проханням помолитися.

  • Після поминальної служби можна піти на цвинтар, там запалити свічку і помолитися. Багато хто також прибирає могили востаннє до весни.

  • Вважається, що в Покровську поминальну суботу треба проявити свої найкращі якості та долучитися до благодійності, допомогти нужденним.

  • Увечері сім'я має зібратися разом за вечерею (у жодному разі це не має бути гучне гуляння). На столі має бути кутя, не забувають і про прибори для померлих.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
покровская родительская суббота

Покровська поминальна субота: що не можна робити

Також не можна порушувати такі заборони:

  • не можна вживати алкоголь і так поминати померлих;

  • не можна погано говорити про покійних;

  • не варто шуміти, сміятися на цвинтарі, щоб не турбувати душі;

  • влаштовувати вечірки і веселитися;

  • слухати музику;

  • під забороною сварки та з'ясування стосунків;

  • не можна лихословити, вживати лайливі слова;

  • не варто в цей день займатися фізичною працею і прибиранням будинку;

  • не можна відмовляти в допомозі або милостині.

Молитва на Покровську поминальну суботу

Як ви зрозуміли, Покровська батьківська субота — це важливий час для молитви в храмі або вдома. Її сила дуже велика. Текст молитов на Покровську батьківську суботу — далі.

***

Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх: батьків моїх, родичів, благодійників (імена/ім'я), і всіх православних християн, і прости їм усі гріхи вільні й невільні, і даруй їм Царство Небесне.

***

Господи, Утішителю і Пасторе наш! З благанням до Тебе прибігаю і прошу: почуй біль моєї душі, і не залишай у пеклі вогняному покійного раба Твого (ім'я/імена). Упокой душу його і прости йому всі гріхи, вільні й невільні, покрий його своїм небесним покровом і дозволь перебувати в Царстві Твоєму на віки віків. Амінь.

покровська батьківська субота 2023

Також нагадаємо, нещодавно ми публікували календар свят у жовтні 2023 року. Не пропустіть за посиланням актуальний список дат, важливих для кожного українця.