Що не можна робити на Покрову Пресвятої Богородиці: прикмети, традиції та заборони 14 жовтня

Усі свята
Ірина Майстренко

Ірина Майстренко

Журналістка

Серед чотирьох осінніх свят церковного календаря на жовтень є найважливіший день, позначений червоним. Це свято Покрови Пресвятої Богородиці. Саме святу Покров Пресвятої Богородиці 2023, прикметам і традиціям 14 жовтня присвячений наш матеріал.

Покров Пресвятої Богородиці - найважливіше свято в християнській традиції. 14 жовтня - церковне свято Покрови Пресвятої Богородиці, коли віряни по всьому світу згадують велике диво, але про це докладніше читайте далі в історії свята.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

День Покрови Пресвятої Богородиці, ніж повна назва Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, належить до числа великих свят. За переказами, 910 року Богородиця з'явилася тим, хто молився у Влахернському храмі в Константинополі, і розпростерла свій омофор (покривало для голови) над людьми. Цю подію називають справжнім дивом, яке стало знаком заступництва і розради над людьми.

Традиції та прикмети

Що заборонено робити на Покрову Пресвятої Богородиці: прикмети і традиції 14 жовтня - фото №1

Православне свято Покрови Пресвятої Богородиці 2023 року, як і сотні років тому, завжди асоціювалося з початком зими і першими морозами. "На Покрову до обіду осінь, а після обіду зима" , - говорили раніше. Зазвичай саме цього дня випадає і перший сніг, метафорично втілюючи покров свята.

Раніше для молодих людей цей день був приводом для посиденьок. Дорослі тим часом пекли тонкі млинці, "запікали кути", щоб із хати тепло не видувало. Також 14 жовтня дивилися, як падає листя з дерев, звідки дме вітер, які птахи відлітають на південь, загадували про характер майбутньої зими.

До 14 жовтня завершувалися основні польові роботи, і частина молоді чоловічої статі отримувала можливість піти на заробітки - з Покрови зазвичай поновлювалися осінні торги і ярмарки. Покрова остаточно ставила крапку в літньому житті, переводячи всю домашню діяльність до хати. З Покрови господарі починали утеплювати хату на зиму. Також це свято вважалося останнім днем збору плодів і грибів.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Що не можна робити на Покрову 2023 року

Як і на будь-яке інше православне свято, у день Покрови Пресвятої Богородиці не можна працювати. Краще провести цей день у молитві та відвідати церкву.

Якщо ж цього дня ви змушені працювати, треба робити все по совісті. 14 жовтня забороняється позичати гроші та займатися нетерміновими домашніми справами. Що стосується харчування на Покрову, то посту в цей день немає.

У зв'язку зі святом багато хто запитує про значення ікони Покрови Пресвятої Богородиці, а також про ікону Покрови Пресвятої Богородиці - в чому допомагає. До неї звертаються під час зовнішньої загрози, коли країні загрожує небезпека від загарбників.

Також молитва перед образом підтримує людину в боротьбі з внутрішніми спокусами, адже покривало Богородиці стає своєрідним духовним щитом, що захищає нас від усіляких спокус і спокусливих речей. Молоді дівчата традиційно моляться перед іконою про швидке заміжжя. Крім того, ікона Покров Пресвятої Богородиці допомагає зцілити тілесні хвороби, захищає душу вірянина і вказує вірний шлях.

Прикмети на Покрову Пресвятої Богородиці:

  • Якщо ви на Покрову побачили журавлів, що відлітають, то зима настане рано і буде холодною;

  • Якщо дуб і береза до Покрови втратять усе листя, то рік буде легкий, а якщо не все, то бути суворій зимі;

  • Звідки на Покрову вітер дме, з того боку і прийдуть перші морози;

  • Якщо перший сніг до Покрови випаде, то зима не скоро настане;

  • Яка погода на Покрову, така й зима буде;

  • Якщо Покрову весело проведеш, то нареченого хорошого знайдеш;

  • Чим більше снігу на Покрову, тим більше весіль буде зіграно наступного року;

  • Якщо хлопець на Покрову за дівчиною залицяється, то бути йому її нареченим;

  • На Покрову сильний вітер дме - багато буде наречених;

  • Та дівчина, яка раніше за всіх поставить свічку перед іконою пресвятої Богородиці Покровської, та й першою заміж вийде;

  • Щоб діти не хворіли, їх виводили на поріг хати й обливали водою крізь решето або сито.

Свято Покрови Богородиці стосується і справ любовних. Раніше існувала дівоча прикмета: мовляв, якщо весело пройде цей день, то довгоочікуваний наречений обов'язково з'явиться. Змови на православний покров Пресвятої Богородиці також користувалися великою популярністю.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Тепер ви знаєте всю актуальну інформацію про свято Покрови Пресвятої Богородиці. Проведіть цей день 14 жовтня 2023 року з користю і не забудьте привітати зі святом своїх рідних і близьких!