Як навчитися домовлятися, якщо назрів конфлікт: 7 корисних правил від психолога

Особистісний розвиток
Юлія Бражнік

Юлія Бражнік

Журналістка

Конфлікт може виникнути на рівному місці, особливо зараз, коли всі ми живемо в умовах стресу і досить напружені. Конфлікти виникають між колегами, друзями, родичами, сусідами. Якщо конфліктна ситуація назріла і ви вже втягнуті, то варто навчитися грамотно з неї виходити.

Telegram-канал "Психологічна підтримка" опублікував поради психологині Оксани Ткач, які допоможуть розібратися в ситуації та не допустити того, щоб конфлікт перейшов у затяжну стадію. Вести конфлікт — це своєрідне мистецтво, якому варто повчитися.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Як навчитися домовлятися в умовах конфлікту, який назріває

Як вирішити конфлікт з колегами

Фото: Unsplash

Щоб не довести ситуацію до неприємних для двох сторін наслідків, краще навчитися все промовляти та домовлятися. Психологиня радить не уникати конфлікту, не замовчувати, не нападати, а красиво і грамотно проживати цю ситуацію:

  • Правило 1. Надайте можливість опоненту висловити свою думку. Не перебивайте його, намагайтеся зрозуміти. Іноді цього достатньо, щоб конфлікт був вичерпаний.

  • Правило 2. Покажіть опоненту, що ви дійсно цікавитеся його точкою зору та хочете його зрозуміти. Істина народжується не у суперечках, а в рамках здорової дискусії. Важливо надати людині можливість висловитися і бути почутою.

Як правильно вести конфліктну ситуацію

Фото: Unsplash

  • Правило 3. Проявляйте повагу та залишайте можливість для опонента зберегти своє обличчя. Якщо ви знаєте, що він на всі 100% помиляється, все одно не вказуйте на це прямо. Дійте коректно.

  • Правило 4. Не забувайте про повагу. Уважно слухайте, стежте за своїми висловлюваннями та інтонаціями. Ваші фрази не повинні якимось чином ображати чи принижувати опонента.

  • Правило 5. Будьте відкритим та чесним. Висловлюйтеся прямо і чітко, без натяків та розмитих фраз. Недомовленість лише посилює конфлікт.

Як вирішувати конфлікт мирно

Фото: Unsplash

  • Правило 6. Не слід шукати винних. Прямий шлях до затяжного конфлікту — це звинувачення на адресу опонента. Намагайтеся розбиратися, а не вперто висловлювати свою правоту.

  • Правило 7. Подумайте над тим, що в цьому конфлікті ви також можете бути неправими. Прислухайтеся до аргументів опонента, можливо, правда на його боці. Знайдіть у собі сили визнати помилку і вибачитися. Це буває нелегко, але ви гідно виглядатимете в цій ситуації.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Нещодавно ми розповідали, як повернути мотивацію під час війни. Психолог розповів, як знайти у собі сили працювати, вчитися, творити у стресовій ситуації.