ТОП-8 фраз, які "вб'ють" навіть ідеальну співбесіду: такого краще не говорити!
Мрієте одержати роботу мрії? Ми вже писали про те, як ставити цілі та добиватися їх, а в цьому матеріалі розповімо про фрази, які в мить зіпсують будь-яку співбесіду.
Ось 8 фраз, які допоможуть вам уникнути негативного враження на співбесіді та підвищать ваші шанси на отримання роботи. Їх надрукували на порталі work.ua. Беріть на замітку!
1. Що робить ваша компанія?
Хоча це може здатися несподіваним, HR-фахівці часто чують це питання. Однак важливо заздалегідь вивчити інформацію про компанію та підготуватися до співбесіди, обміркувавши, які унікальні навички та досвід ви можете надати як потенційний співробітник. Не проґавте цю можливість. Приходити на співбесіду в компанію, про яку ви зовсім нічого не знаєте — це неповага.
2. Мій колишній бос був такою поганою людиною...
Якщо ви погано відгукуватиметеся про свою минулу роботу або начальника, то може з'явитися враження, що ви постійно незадоволені та скаржитесь. Краще поділіться досвідом, як ви успішно вирішували складні ситуації на попередній роботі.
3. У вас дуже гарна посмішка
Не варто робити компліменти на співбесіді інтерв'юеру про його зовнішній вигляд. Якщо ви хочете сказати людині щось приємне, то в цій ситуації варто відзначати її професійні успіхи.
4. Мене постійно болить спина
Скаржитися на здоров'я на співбесіді не найкраща ідея. Водночас слід враховувати й ширший аспект: якщо, наприклад, вам періодично потрібно проходити медичні обстеження та бути відсутнім на роботі кілька днів через стан здоров'я, то варто про це відразу ж розповісти потенційному роботодавцю.
5. Мене звільнили...
Брехати на співбесіді, звичайно, не потрібно, але якщо вас правда звільнили з минулої роботи, то варто сказати про це максимально м'яко. У своїй розмові краще зосередьте увагу на досвіді та досягненнях, які ви отримали на минулій роботі.
6. Та мені просто потрібна будь-яка робота!
Так, часто людям просто потрібні гроші та робота, проте заявляти про це на співбесіді не потрібно. Роботодавцю важливо чути, що вам потрібна ця вакансія.
7. Ой, а я не знаю
Ніколи не кажіть цієї фрази, навіть якщо ви дійсно не знаєте. Скажіть краще: "Мені треба подумати" та розмірковуйте вголос. Або скажіть, що цієї інформації ви не маєте, але можете уточнити це або вивчити цю тему.
8. Я дуже багато і старанно працюю — це мій найбільший недолік
Будь-який HR-менеджер знає, що ця фраза — брехня. Але як відповідати, якщо вас запитують про найбільший недолік? Розкажіть про те, що не перетинається з вакансією, яку ви хочете отримати. Наприклад, якщо ви проходите співбесіду на позицію флориста, то можете сказати, що ваш найбільший недолік — це страх публічних виступів. Добре також наприкінці додати, що ви спеціально часто практикувалися і тепер цієї проблеми практично немає.
Також дізнайтеся, які фрази краще не казати колегам. Цими словами ви дуже швидко наживете собі ворогів на новому робочому місці.