Гроші на вітер: ТОП-5 популярних продуктів, які ми щоразу даремно купуємо 

Важливо знати
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Більшість із нас старанно обирають продукти, які купують, зосереджуючись на їхній якості та користі для здоров'я. Але часом зустрічаються речі, на які краще не витрачати гроші, адже вони або шкідливі, хоч і не схожі на такі, або ж просто не виправдовують своєї вартості. У цій статті ми розглянемо 5 таких продуктів.

Чорні оливки (маслини)

Гроші на вітер: ТОП-5 популярних продуктів, які ми щоразу даремно купуємо  - фото №1
Related video

Оливок, які представляються нам виробником як повністю чорні, насправді не існує в природі. Натомість стиглі плоди мають нерівномірне темно-фіолетове або ж коричневе забарвлення. "Чорні" оливки, які ми звикли називати "маслинами", отримують такий колір завдяки доданому барвнику. Виробники цих консервів використовують зелені нестиглі плоди, які потім фарбуються глюконатом заліза - речовиною, що в малих дозах нешкідлива. Але навіщо вживати штучні барвники, якщо є звичайні зелені оливки?..

Кукурудзяні пластівці

Гроші на вітер: ТОП-5 популярних продуктів, які ми щоразу даремно купуємо  - фото №2

Ця безглузда практика стала надзвичайно популярною у нас завдяки американським фільмам, де кукурудзяні пластівці з’являлися на сніданковому столі практично щоразу. Однак проблема полягає у тому, що в цьому продукті, окрім цукру, немає нічого корисного. Замість розхвалених хитрими маркетологами кукурудзяних пластівців на сніданок краще обирати звичайні страви, які містять білки, жири та вуглеводи. Такий перший прийом їжі обманює ваш організм і насправді не зробить вас ситим, адже глюкоза зникне з крові вже за кілька годин і вам знову доведеться шукати, чим підживитися.

Мармеладні ведмедики

Гроші на вітер: ТОП-5 популярних продуктів, які ми щоразу даремно купуємо  - фото №3

Ці симпатичні мармеладки заворожують своїм чудовим виглядом: їх обожнюють і діти, і дорослі. Однак проблема у тому, що при їх виготовленні рідко використовують натуральний рослинний пектин, який є безпечним. Замість нього у хід часто іде желатин, отриманий зі свинячих сухожиль.

Набагато краще самому навчитися готувати мармелад. Повірте: це легко і швидко. У домашньому мармеладі не буде штучних барвників, ароматизаторів, надмірної кількості цукру та стабілізаторів.

Копчена риба

Гроші на вітер: ТОП-5 популярних продуктів, які ми щоразу даремно купуємо  - фото №4

Часто така риба піддається обробці рідким димом, формальдегідом, фенолами та іншими хімічними речовинами. При цьому далеко не всі інгредієнти можуть бути зазначені на упаковці. Щоб спробувати себе убезпечити від такого роду “копченостей”, рекомендуємо шукати рибу, яка справді коптиться. Як правило, на ній залишаються сліди від гачків та мотузок. Така риба, найімовірніше, коштуватиме трохи дорожче за ту, що пофарбована рідким димом.

Крабові палички

Гроші на вітер: ТОП-5 популярних продуктів, які ми щоразу даремно купуємо  - фото №5

Більшість людей знає, що крабові палички не містять ні грама крабового м'яса. Хороший продукт зазичай виготовляється зі звичайного рибного філе. Однак часто в крабові палички містять ще й рослинні білки, крохмаль, яйця, багато цукру, ароматизатори та глутамат натрію. Такий “коктейль”, звісно ж, корисним не назвеш.

Отже, багато продуктів, які, на перший погляд, здаються смачними або зручними для споживання, насправді можуть виявитися шкідливими або просто не вартими своїх грошей. Візьміть до уваги цей невеличкий список і добре подумайте наступного разу, коли захочете придбати котрийсь із цих п’яти пунктів.

Раніше ми розповідали, як вберегти відкриту томатну пасту від плісняви. З цим хитрим трюком відкрита банка зберігатиметься місяцями .