Чому навіть влітку треба спати з закритими вікнами: три причини, які не можна ігнорувати

Важливо знати
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Настала найбільш спекотна пора року і багато людей залюбки лишає на ніч свої вікна відкритими - мовляв, так і свіже повітря заходитиме до кімнати і прохолодніше буде. А ще старші люди кажуть, що в холоді шкіра зберігатиме молодість значно  довше. Словом, “плюсів” спати з відкритими вікнами є чимало. Начебто… Але чи справді це так? Давайте розбиратися з HOCHU.ua.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Шум

Related video

Це один із найпопулярніших мінусів, про який знають чи не всі мешканці багатоповерхівок. Часто вікна квартири виходять на жваві вулиці, тому заснути під акомпанемент машин мало кому вдається. Так само не в захваті від шуму і мешканці приватних будинків, якщо по сусідству є собаки. Будь-яке джерело шуму з відкритим вікном заважатиме вам спати, а тривалі періоди шуму можуть помітно зіпсувати вам настрій та самопочуття.

Алергени та пил

Через відкрите вікно у дім точно потраплятиме пил, а якщо йдеться про весну-літо, то ще й пилок різних рослин. Всі ці алергени можуть спровокувати утруднене дихання та появу нежитю. Перспектива така собі, погодьтеся.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Температура повітря

У спекотний період дуже хочеться охолодити приміщення, тому більшість людей вважає, що, відкривши вікно на ніч, їм вдасться впустити у кімнату трохи прохолодного повітря. Проте часом все працює навпаки - після спекотного дня на вулиці повітря може бути ще гарячішим, ніж всередині вашого дому. Якщо за вікном циркулює гаряче вологе повітря, відкриті вікна можуть лише збільшити вологість у спальні, зробивши кімнату некомфортною для сну. В такому випадку краще охолодити приміщення за допомогою кондиціонера або вентилятора, ввімкненого на деякий час перед сном.

Раніше ми розповідали, як прогнати комарів із дому. Виявляється, ці кровопивці дуже бояться одного запаху і, якщо приготувати один простий засіб, вам не доведеться цілу ніч слухати “комарині серенади”.