"Щаслива" провідна рука: вчені з’ясували, коли людина стає лівшею або правшею
Близько 10% людей у всьому світі є майкутами або лівшами чи шульгами, тобто людьми, які використовують лише ліву руку. Ще з давніх часів ставлення до таких людей було досить неоднозначним. Та хто ж ці люди насправді? Давайте розбиратися.
Цей феномен досліджували досить багато, хоча природа до кінця не зрозуміла. Ліворукі люди існували завжди, але відношення у різних народів до них було неоднаковим. Китайці, індуси та греки вважали, що такі люди здатні приносити щастя. А от в Середньовічній Європі навпаки - ліворуких звинувачували у змові з дияволом і застосовували до них тортури. В срср таких людей насильно переучували і вважали неповноцінними, навіть не задумуючись, що це шкідливо і негативно впливає на психіку.
Лівші зазвичай більш емоційні, вразливі, мають гарну уяву, вони творчі і мислять нестандартно. А от точні науки даються їм важче. Як відомо, шульгами були Юлій Цезар, Леонардо Да Вінчі, Моцарт, Альберт Ейнштейн, Білл Гейтс та інші. Також лівшами є Джулія Робертс та Брюс Віліс.
Багато вчених проводили спостереження за дітьми в утробі матері та виявили, що ліворукість або застосування обох рук - це результат генетики та екологічних факторів, і аж ніяк не залежить від розвитку і виховання після народження. Як зауважили науковці:
І хоча у нашому світі більшість речей пристосовано для праворуких людей, лівші добре адаптуються і звикають до незручностей. До речі, щороку у всьому світі відзначають День лівші. Це свято прив’язане до дати і цьогоріч припадає на неділю, 13 серпня.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, чому навіть влітку краще спати із закритими вікнами. На це є 3 вагомих причини, про які ви могли навіть не задумуватися.