"Щаслива" провідна рука: вчені з’ясували, коли людина стає лівшею або правшею

Важливо знати
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Близько 10%  людей у всьому світі є майкутами або лівшами чи шульгами, тобто людьми, які використовують лише ліву руку. Ще з давніх часів ставлення до таких людей було досить неоднозначним. Та хто ж ці люди насправді? Давайте розбиратися.

Цей феномен досліджували досить багато, хоча природа до кінця не зрозуміла. Ліворукі люди існували завжди, але відношення у різних народів до них було неоднаковим. Китайці, індуси та греки вважали, що такі люди здатні приносити щастя. А от в Середньовічній Європі навпаки - ліворуких звинувачували у змові з дияволом і застосовували до них тортури. В срср таких людей насильно переучували і вважали неповноцінними, навіть не задумуючись, що це шкідливо і негативно впливає на психіку.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Лівші зазвичай більш емоційні, вразливі, мають гарну уяву, вони творчі і мислять нестандартно. А от точні науки даються їм важче. Як відомо, шульгами були Юлій Цезар, Леонардо Да Вінчі, Моцарт, Альберт Ейнштейн, Білл Гейтс та інші. Також лівшами є Джулія Робертс та Брюс Віліс.

"Щаслива" провідна рука: вчені з’ясували, коли людина стає лівшею або правшею - фото №1

Багато вчених проводили спостереження за дітьми в утробі матері та виявили, що ліворукість або застосування обох рук - це результат генетики та екологічних факторів, і аж ніяк не залежить від розвитку і виховання після народження. Як зауважили науковці:

Моторна кора головного мозку посилає сигнали спинного мозку, який командує руками і ногами. Але при вивченні розвитку дитини ще до її народження стало зрозуміло, що рішення про переважне використання правої або лівої руки приймається раніше того, як кора головного мозку зв'яжеться зі спинним.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

І хоча у нашому світі більшість речей пристосовано для праворуких людей, лівші добре адаптуються і звикають до незручностей. До речі, щороку у всьому світі відзначають День лівші. Це свято прив’язане до дати і цьогоріч припадає на неділю, 13 серпня.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, чому навіть влітку краще спати із закритими вікнами. На це є 3 вагомих причини, про які ви могли навіть не задумуватися.