Леді у бронежилеті: історії українок-медиків, які рятують життя на фронті
У будні ці жінки лікують пацієнтів в лікарнях, а замість відпочинку на вихідні — виїжджають у гарячі точки. Наші легендарні медики не уявляють, як можна інакше, і намагаються стати якомога кориснішими для України. Для вас — неймовірні історії жінок-лікарів, які шокують та спонукають схилити голову.
Вони безстрашні, розумні та дуже вродливі. Це — жінки-медики, які у свою вільну хвилинку виїжджають на фронт, аби врятувати життя українцям, пише elle.ua.
Спогади Оксани Виговської
Лікарка Оксана згадує свою роботу на фронті. Вона об'їздила уже майже 30 — 35 міст, що у гарячих точках. Якщо не рахувати триажі, то за день медик консультувала близько 70 пацієнтів.
— пригадує лікар.
Оксана Виговська — професорка кафедри дитячих інфекційних захворювань, деканка Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, професорка кафедри дитячих інфекційних хвороб, професорка й доктор медичних наук.
Спогади Владислави Романюк
Медик Владислава розповіла, що намагається бути у тих місцях фронту, де найбільше потрібні лікарі. За день вона приймає біля 400 пацієнтів.
— розповіла медик.
Додала, що з кожною місією вона вдосконалює свої навички, адже чим кращою буде робота, тим більшій кількості людей вона зможе допомогти.
Владислава Романюк — лікарка-терапевтка, лікарка-гастроентерологиня, керівниця відділення інфекційного контролю в Універсальній клініці "Оберіг". Керівниця FRIDA Ukraine.
Спогади Оксани Лазоренко
Лікар-фронтовик Оксана за 7 місяців роботи у гарячих точках здійснила біля 17 виїздів. Вона була в Ізюмі, Козачій Лопані, Херсоні, Запоріжжі, Дніпрі, Краматорську, Сіверську, дивилася ТПО із Харківської та Донецької областей у Мукачеві, у Києві приймала в "ЯМаріуполь".
— розповіла медик.
Додала, що на прийомі за день мала від 20 до 50 пацієнтів. Працювати на фронті потрібно швидко і водночас якісно. Живучи та надаючи послуги без умов, цінуються такі маленькі радощі, як склянка теплої води. Адже приймати доводиться у напівзруйнованому госпіталі без світла, води та електрики.
— пригадує Лазоренко.
Оксана Лазоренко — ЛОР-хірургиня у Національній дитячій клінічній лікарні "ОХМАТДИТ" та медичному центрі Mediland.
Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський переніс святкування дня медика. Відтепер українські лікарі відзначатимуть свій професійний день окремо від рашистів.
Головне фото: @libkos