Куди цілитись і як відбитися, якщо на вас напала акула? Правила з виживання

Відпочинок і подорожі
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Після нещодавнього нападу акули на росіянина у Єгипті, туристи почали активно гуглити, як убезпечити себе від подібної ситуації і що робити, якщо хижак таки дістався до вас. Відповіді на ці та інші питання підготувала редакція туристичного порталу DIP .

Де найчастіше фіксують напади акул?

Почнемо з того, що торік загалом було зафіксовано 89 нападів акул на людей. З них 57 не були спровоковані людиною, а інші 32 були якраз-таки викликані поведінкою людей у воді. Фатальними ці “зустрічі” стали для 9 відпочивальників.

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

При цьому більшість випадкових контактів людини та морського хижака припала на США – це 41 інцидент, далі йде Австралія (9 випадків), по 2 зафіксовано у Єгипті та ПАР, а ще по 1 – у Бразилії, Новій Зеландії і Таїланді. Такі дані наводить музей Флориди у США, який збирає інформацію про випадки нападу акул по всьому світу. Небезпечно також в Греції, Індії, Італії та на Кубі, кажуть статистики.

Як вберегтися від нападу акули?

Куди цілитись і як відбитися, якщо на вас напала акула? Правила з виживання - фото №1

Є кілька досить простих правил:

  1. Не треба плавати одному далеко від берега. Особливу небезпеку становлять піщані мілини.

  2. Купатися у сутінках та вночі теж небажано, адже саме в цей час акули найбільш активні.

  3. Ці хижаки прекрасно відчувають кров на відстані до 1 км. Тому, якщо у вас є відкрита рана, лізти до води не слід.

  4. Відмовтеся від блискучих прикрас та одягу.

  5. Не плавайте в акваторії, де підгодовують риб: це місце - чудова “годівничка” для акул.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Що робити, якщо напала акула?

Якщо уникнути біди не вдалося, діяти треба максимально швидко, докладаючи до свого порятунку максимум зусиль. Науковці кажуть, що ці хижаки “поважають розмір та силу”, тому ідеальним варіантом буде з усієї сили вдарити її по носу - це має зупинити акулу. Однак геть не факт, що вона від вас відчепиться, тому, вигравши трохи часу, якомога швидше починайте пливти до берега. Пам’ятайте: кожен наступний ваш удар буде менш ефективним. Якщо хижак продовжує нападати, дряпайте його очі та зябра - це теж слабкі  місця акули.

Раніше ми розповідали, де можна відпочити без росіян цього літа: ТОП курортів не за всі гроші. Туристів з рф сюди точно не пускають!