Колись за такими фільмами вивчатимуть історію. Зйомки найбільш очікуваної стрічки "Буча" завершено (ФОТО)

Новини шоубізнесу
Станіслав Кармазін

Станіслав Кармазін

Редактор стрічки новин

На початку вересня 2022-го року в День міста Буча відомі сценарист  Олександр Щур та режисер Станіслав Тіунов представили на широкий загал тизер-трейлер до своєї майбутньої стрічки “БУЧА”. Щоб почати безпосередньо зйомки українські кіношники витратили пів року у пошуках закордонних інвестицій. Окрім того, команда яка працювала над стрічкою витратила чимало часу на отримання дозволів у рідних загиблих на представлення у фільмі їхніх трагічних історій.

Фільм "БУЧА" – художня драма, заснований на реальних подіях. Головний герой – іноземець, який приїхавши в Україну, відчуває своє унікальну місію допомогти цій країні, яка тепер для нього немов другий дім.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Зазначимо, що зйомки фільму проходили в Київській області в березні та квітні цього року. Сам знімальний процес тривав 28 днів, останні ж кадри були відзняти у серпні на горі Говерла. Наразі триває період постпродакшену, а фільм буде готовий до весни 2024 року. Його виробництвом займається кінокомпанія LEVEL.  Головні ролі у фільмі “БУЧА” зіграли відомий польський актор театру і кіно Цезарій Лукашевич та зірка українського кіно В'ячеслав Довженко.

Колись за такими фільмами вивчатимуть історію. Зйомки найбільш очікуваної стрічки "Буча" завершено (ФОТО) - фото №1

Зауважимо, що над вже нашумілою  кінороботою працював колектив з 80 фахівців. У кадрі з'явилося 120 акторів, серед них: Нікон Федотов, Олександр Печериця, Сергій Стрельніков, Анастасія Нестеренко, Артемій Єгоров, Сергій Смеян, Володимир Захаренков та інші, а також 700 акторів масових сцен. Окрім того зі зйомки команді серйозно допомогли Міністерство оборони України, Генеральний штаб ЗСУ, ГУР МО України, Державна прикордонна служба України, Національна поліція України, Київська міська рада, Київська обласна військова адміністрація та найбільша українська кіностудія Film.UA Group, яка також виступає в ролі копродюсера та дистриб'ютора стрічки. Автор сценарію та продюсер стрічки Олександр Щур каже:

У нас є дві головні мети. Перша – це протистояти російській пропаганді у всьому світі.  Кіно – це один з потужних інструментів донесення меседжів світу. Якщо хтось думає, що всі у Європі, США знають достеменно, що у нас відбувалось, і вірять тільки нам, то на жаль, він глибоко помиляється. Росіяни вже зняли і показують пропагандистські стрічки “Азовсталь. Освобождение” та “Свидетель” зі своєю версією подій у Маріуполі та Бучі. Є ймовірність, що світ надивиться російських фільмів та прийме їх наративи. Ми маємо доносити істину! Наша друга мета – вшанувати пам’ять загиблих. Під час роботи над сценарієм ми зустрічалися з усіма героями або родичами загиблих. І перше, що ми питали – чи не проти вони розповісти свою історію для фільму і чи потрібен такий фільм. І всі вони відповідали: Так, ми хочемо, щоб про це дізнались у всьому світі.

Режисер фільму “БУЧА” Станіслав Тіунов щиро подякував усім причетним до створення нового кінопродукту. Він сказав:

Повітряна тривога під час зйомок у центрі Києва, 4 години граду і блискавок на Говерлі, 20 знімальних годин під дощем та багато іншого, не на секунду не похитнули жодного учасника нашої команди. Всі виклалися на максимум і були заряджені на результат. Дякую кожному, це велика честь.

Окрім того зауважимо, що паралельно зі зйомками цього року стрічка була представлена на найбільш відомих світових кіномайданчиках, таких як European Film Market Берлінського міжнародного кінофестивалю (Берлінале) в лютому цього року, а також у Нью-Йорку та Бостоні в рамках окремих показів.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що одна з композицій української співачки Джамали стане саундтреком до фільму від Netflix. Поки що артистка не повідомила назву стрічки.