Спортсмен, актор, воїн... Чим прославився Євген Світличний, який загинув у бою

Знаменитості
Юлія Кацаєва

Юлія Кацаєва

Заступниця головного редактора

19 червня 2023 року на харківському напрямку під час боїв з армією окупантів загинув український спортсмен, актор і воїн Євген Світличний. Про загибель українського захисника публіці стало відомо лише через півтора тижня, коли у своїх соцмережах про це заговорили колеги та побратими воїна.

У свої 29 років Євген відзначився неабияким успіхом у різних сферах. До повномаштабного російського вторгнення хлопець професійно займався спортом — був чемпіоном України з фрі-файту та здобув звання майстра спорту.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video
Спортсмен, актор, воїн... Чим прославився загинувший у бою Євген Світличний - фото №1
Фото: instagram.com/svitlychnyi_

Окрім того, Євген Світличний зарекомендував себе і в якості актора. У вересні 2021 року на великі екрани вийшов український художній фільм Олега Сенцова "Носоріг", у якому Євген зіграв роль Карася. Сюжет картини розгортається у 90-ті роки, а головний герой — бандит на прізвисько "Носоріг", який став "грозою" кримінального світу. Фільмування відбувалося у Кривому Розі, де народився сам Євген, Києві та Львові.

Жека Світличний. Спортсмен, Актор, Воїн. Загинув як Герой, захищаючи нашу Батьківщину,

прокоментував втрату Олег Сенцов.

Зазначимо, що над цим проєктом режисер, який зараз теж воює проти російської армії , почав працювати ще у 2012 році. Однак у 2014 році він став політв’язнем кремля і незаконно був ув'язнений росією після окупації Криму. Лише після того, як у 2019 році він був обміняний, Олег Сенцов повернувся до роботи над кримінальною драмою. Світова кінофестивальна прем'єра стрічки відбулася вже у вересні 2021 року на 78-му Венеційському кінофестивалі. Згодом на Стокгольмському міжнародному кінофестивалі картина перемогла у номінації "Найкращий міжнародний фільм", а у лютому 2021 році вона з'явилася на Netflix.

Спортсмен, актор, воїн... Чим прославився загинувший у бою Євген Світличний - фото №2
Фото: instagram.com/svitlychnyi_

Друг та колега Євгена Світличного по знімальному майданчику зазначив, що той потрапив у акторський склад випадково, та сам не усвідомлював, як це вийшло. Ось що про полеглого воїна написав актор Євген Григор'єв, який зіграв роль Плюса:

Ми познайомились на з'йомках х/ф "Носоріг", де Жека потрапив туди магічним шляхом, сам не усвідомлюючи як так вийшло. Але він відчув цей шанс, шанс жити по новому, відкрито, щиро, він зустрів своїх людей, а люди зустріли його…
Людина, яка змогла в секунду перекреслити своє минуле життя, і віддатись фортуні, яка його любила і давала йому все про що він мріяв.
Життя йому давалось дуже легко, але повірте, для цього він робив дуже багато, він вмів закохувати в себе людей, віддавати свою любов, свою по дитячому непідкупну посмішку. Всі хто його знав, чудово знають про що я…

Спортсмен, актор, воїн... Чим прославився загинувший у бою Євген Світличний - фото №3
Фото: instagram.com/svitlychnyi_

29-річний Євген Світличний на псевдо "Жека" був бійцем 1-го окремого механізованого батальйону 67-ї ОМБр "Вовки Да Вінчі". У 2022 році його було нагороджено медаллю "За військову службу Україні".

Євген Світличний загинув у стрілецькому бою під час виконання бойового завдання на Харківському напрямку. Тоді ж не стало ще чотирьох побратимів воїна, серед яких:  Давид Іщенко, Володимир Паращишин, Олексій Найда, Юрій Краса. Вічна пам'ять полеглим Героям!

Спортсмен, актор, воїн... Чим прославився загинувший у бою Євген Світличний - фото №4
Фото: instagram.com/svitlychnyi_
Спортсмен, актор, воїн... Чим прославився загинувший у бою Євген Світличний - фото №5
Фото: instagram.com/svitlychnyi_
Спортсмен, актор, воїн... Чим прославився загинувший у бою Євген Світличний - фото №6
Фото: instagram.com/svitlychnyi_
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Нагадаємо раніше ми повідомляли, що на фронті  загинув український актор Філіп Віннер . Чоловікові був 31 рік.