Користь і шкода від мучного: дієтолог Самойленко розвіяла міфи про хліб

Дієти та харчування
Дарія Кириленко

Дарія Кириленко

Редактор стрічки новин

Хліб здавна вважався головним продуктом у домі. Ним благословляли у дорогу та до шлюбу, його цінували і ототожнювали із святим продуктом. Проте не всі сучасні жінки їдять хліб, вважаючи, що він шкідливий для здоров'я і псує фігуру. Раніше ми писали, чи шкідлива кава , а тепер розкажемо, як правильно їсти хліб, і який саме обирати, щоб ви почувалися добре.

Основною поживною складовою хліба є вуглеводи, які так відлякують жінок. Лікар-дієтолог Наталія Самойленко розповіла, який хліб корисно їсти, і чому.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Зі слів експерта, вуглеводи в хлібі корисні, якщо цей продуктом спечений із цільнозернового зерна. Справа в тому, що при  бробці зерна його поверхня руйнується, як і вся корисна клітковина, що в ній знаходиться. У внутрішній частині зерна залишається крохмаль.

Відмовтесь від вживання білого хліба та такого, що готується з оброблених зерен. Обирайте цільнозернові варіанти, або ж хліб, виготовлений з пророщених зерен. Чудовим варіантом є також вівсяний, висівковий, а також хліб з льону,

— акцентувала Самойленко.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також дієтолог додала, що цільнозернові зерна не втрачають свої властивості при обробці. Зерно є джерелом необхідних  нутрієнтів: вітамінів групи В, заліза, магнію, селену та клітковини.

Клітковина стимулює перистальтику кишківника, має детоксикаційну функцію, може знижувати ризик розвитку серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу, гіпертонічної хвороби, раку товстої кишки, ожиріння... Цільні зерна є також чудовим джерелом рослинного білка,

— зазначила Самойленко.

Користь і шкода від мучного: дієтолог Самойленко розвіяла міфи про хліб - фото №1

Додала лікар і те, що є хліб без глютену. Він корисний, а особливо, якщо вам діагностували непереносимість цієї речовини. Також варто звертати увагу на підсолоджувачі, які додають у хліб.

Пам'ятайте, що найкращим варіантом хліб є той, який приготований вдома. Він не лише подарує вам запашний аромат в оселі, а й точно буде відповідати складу, якого ви бажаєте,

— сказала експерт.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, які продукти профілактують підвищений тиск. Дієтолог зазначила, що дієта може сприяти покращенню вашого самопочуття.