Мити чи не мити: поради щодо різних видів грибів

Кулінарні підказки
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми розповідали про поширену помилку у приготуванні квашеної капусти, через яку шматочки стають слизькими. До дня грибника розкриваємо тонкощі очищення різних видів грибів.

Існує міф, згідно з яким мити гриби не треба. Втім, він не має нічого спільного з правдою. Мити гриби можна із чистою совістю. Про це розповіли на порталі SHUBA.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Мити гриби найкраще перед тим, як вони вам знадобляться. Гриби без води довше зберігаються в холодильнику.

Магазинні гриби

Звичайні гриби, придбані в магазині, як-от печериці, шиїтаке, ерінги тощо часто надходять, маючи на шапках речовину для вирощування, яка пахне торфом. Очищення кожного окремого гриба - втрата часу, але є значно швидший метод.

Слід відламати ніжки у грибів, (збережіть їх для начинки або бульйону), наповнити велику миску водою і занурити в неї гриби. Перемішуємо руками і відразу зливаємо воду. Сушимо на рушничках.

Гливи, майтаке та інші культивовані дикорослі гриби

Такі гриби також можна мити. Будьте обережні з майтаке: шапки цього гриба ніжні і ламкі. Обріжте їх ніжки і замочіть на п’ять хвилин. Тоді злийте воду і дуже добре обсушіть.

Лисички та інші дикорослі гриби

Лисички — це дикорослі літні гриби. Вони не культивуються, тож їх можна або зібрати самостійно, або купити.

Перш за все, слід уважно перевірити лисички на наявність крихітних дірочок на кінці ніжки. Якщо дірочок немає, можна приступати до миття. Якщо ви все-таки помітили ознаки дірочок, додайте у воду для миття сіль.

Одну столову ложку солі слід додати на чотири склянки води. Коли розчиниться, замочіть гриби на 20 хвилин. Тоді злийте воду, повторіть, знову злийте і висушіть гриби. Цей метод працює для будь-яких грибів, які можуть містити комашок.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Загалом же метод миття підходить для всіх грибів. Також ми розповідали, як врятувати манку, що не вийшла.