Чи треба насправді знімати пінку з варення? Багато кулінарів цього не знають

Рецепти
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми розповідали, як варити смачний полуничний джем. Варити варення — це відповідальне завдання. З нього потрібно постійно і вчасно знімати білу пінку.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

З чого складається ця піна, та що буде, якщо її не знімати - розповідаємо разом з Goodhouse. Виявляється, не все так просто з пінкою.

Related video

Чому з'являється піна на варенні?

Велика кількість пінки вказує на те, що ягоди або фрукти перестигли, а також включають певні непридатні частини. Також причинами появи може бути те, що сировина була погано вимита або не обсушена.

Піна з’являється одразу, коли варення закипає. Взагалі, вона не шкідлива, але і корисних якостей в ній немає. Це білок, якому достатньо температури до 40 °C, що б зваритися та стати піною. Загалом це бруд, іноді навіть і частки дрібного сміття - шматочок аркуша, погано відірваний хвостик - аж до комах. Також це можуть бути смітинки з цукру, з погано стерилізованого посуду або неякісної води.

Перед консервацією дуже важливо добре перебирати сировину не тільки від сміття, але і від гнилих, пошкоджених та зіпсованих фруктів. Вони можуть призвести до здуття чи лопання кришки і до того, що варення, в яке вклали стільки сил, скисне.

Навіщо і як потрібно прибирати пінку з варення?

Пінка — це сукупність зайвих для варення елементів, тобто сміття. Прибирати її потрібно, щоб воно не залишилось в готовому продукті.

Часто варення вариться в кілька етапів, в обох з них з’являється пінка. Знімати її потрібно ще в початковій стадії  - ложкою або шумівкою. Щоб постійно не стояти біля тари з киплячою рідиною, знімайте пінку, коли вона збирається по контуру стінок посуду.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Можна взагалі вимкнути плиту на кілька хвилин, зібрати всю пінку без ризику бути ошпареним, і увімкнути знову. Це треба повторити кілька разів. Також ми розповідали, як правильно заморожувати на зиму полуницю.