Про магазинний і не згадаєте: секрети смачного домашнього майонезу (РЕЦЕПТ)

Рецепти
Марія Дума

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

До складу багатьох страв входить майонез. Без нього не приготувати смачної мімози , і не тільки. Звісно, цей соус - не найкорисніший. Але можна частково виправити це, якщо приготувати майонез самотужки.

До того ж, це зовсім не складно. Головне - знати деякі нюанси, на які варто звернути увагу. Про них розповіли на порталі storinka.com.ua .

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Якість інгредієнтів

Вибирайте для домашнього соусу лише якісні інгредієнти: хорошу олію, свіжі яєчні жовтки, лимонний сік, сіль та гірчицю. Якщо вас не бентежить пікантна гіркуватість, можна взяти оливкову олію замість соняшникової. Також, якщо взяти перепелині яйця, то майонез вийде ніжнішим.

Вибір посудини

Для замішування використовуйте скляний, керамічний або пластиковий посуд. Миска повинна бути абсолютно сухою. Також важливо, щоб миска, віночок, та усі інгредієнти мали кімнатну температуру.

Приготування

Ретельно відокремлюйте жовтки від білків. Добре їх збивайте до моменту додавання олії. Олію до жовтків додавайте поступово, тоненькою цівкою. На один жовток потрібно в середньому 150-200 мл.

Густота майонезу залежить від кількості олії. Якщо соус вийшов занадто густим, можна додати чайну ложку води чи молока і знову збийте.

Усі приправи додаються наприкінці. Експерти радять додавати перець, часник, рубану зелень, імбир, коріандр та оливки.

Рецепт класичного майонезу

  • 1 яєчний жовток

  • 1/2 ч. л. гірчиці

  • дрібка цукру

  • дрібка солі

  • 100 мл оливкової олії

  • 1/2 ч. л. лимонного соку

Спосіб приготування:

  1. Жовток ретельно збиваємо із гірчицею, сіллю і цукром. Тонкою цівкою, не перестаючи збивати, вливаємо олію.

  2. Якщо ви помітили, що отримана маса починає прилипати до віничка - можете вважати майонез готовим.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Найважливіший етап приготування майонезу - створення емульсії. Якщо ви бачите, що інгредієнти з’єднуються - все вдалося. Також ми розповідали, як посмажити баклажани , не “топлячи” їх в олії.