Старовинний київський спосіб заготівлі фруктів на зиму: сухе варення (РЕЦЕПТ)
Ми розповідали, як зварити звичайне варення. Та є один унікальний рецепт. Перші документальні згадки про нього відносяться до кінця XIV століття, але відомо, що робили його і раніше. З XIX століття київське сухе варення вважалося справжнім делікатесом. Слава про нього розносилась далеко за межами міста.
Це прозорі скибочки фруктів, уварених у сиропі, висушених, а потім - обваляних у цукрі. Таке варення практично перестали робити після Першої світової. Втім, рецептура відома, тому долучитися до таких заготовок може кожен. Рецептом поділились на порталі kp.ua.
Як приготувати сухе варення в домашніх умовах
Для сухого варення беруться будь-які фрукти чи ягоди. Якщо фрукти крупні, ріжемо їх однаковими шматочками.
Забираємо "хвостики", але намагаємося при цьому не пошкодити ягоду. Дуже важливо, щоб вона залишалась щільною та цілою. Після очищення промиваємо під проточною водою.
Для сиропу на повільному вогні проварюємо цукор до розчинення, викладаємо сировину у сироп. Шматочки повинні повністю зануритися і томитися на повільному вогні близько 30 хвилин. Напівфабрикат дістаємо на решітку і протягом кількох годин (до доби) залишаємо - щоб стікав сироп.
Тоді викладаємо ягоди у форму та відправляємо у духовку або дегідратор. У середньому це займе три години на 50 градусах.
Коли ласощі висушені і практично готові, їх слід обваляти в цукровій пудрі. Перекладаємо їх у скляну банку або пластикову коробку з кришкою і залишаємо в шафі до зими. Також ми ділились рецептом справжнього Київського торту.