Як привчити дитину до горщика: поради для батьків

Діти
Тамара Черкасова

Тамара Черкасова

Журналістка

Як привчити дитину до горщика і коли варто розпочинати навчання? Тут все індивідуально – деякі малюки привчаються до туалету приблизно 18 місяців, інші можуть бути не готові до цього до 3 або 4 років.

Як привчити до горщика на рік?

Related video

Як привчити дитину до горщика у 1 рік? Лікар Комаровський не радить розпочинати процес навчання до півтора року.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

До 18 місяців тему горщика в принципі можна не підіймати,

– каже Комаровський.

А як привчити до горщика дитину у 2,5 роки? Невміння ходити на горщик у цьому віці критично? За словами лікаря, якщо дитина не зможуть навчитися ходити на горщик у півтора роки – це також не проблема.

Як навчити дитину ходити на горщик: 11 порад для батьків

Як і коли привчати дитину до горщика? За словами доктора Комаровського, середній вік дітей, які можуть стійко контролювати сечовипускання та дефекацію – від 22 до 30 місяців.

Якщо ви почнете навчати дитину у рік, то ви десь до двох з половиною років і закінчите. Якщо почнете навчати у два роки – то теж закінчите у два з половиною роки,

– пояснює він.

Привчання до горщика – важливий етап у розвитку дитини. Це може бути важкий процес, але терпіння, послідовність та похвала допоможуть вам посадити дитину на горщик. Ось кілька порад для тих батьків, які замислюються про те, з якого віку та як привчити дитину до горщика:

1. Зверніть увагу на поведінку малюка

Більшість дітей готові привчати до горщика віком від 18 до 24 місяців, але все індивідуально. Зверніть увагу на те, як довго підгузок дитини залишається сухим і чи виражає малюк невдоволення, коли він брудний.

2. Підготуйте "спеціальне спорядження"

Купуйте горщик або дитяче сидіння, яке підходить для звичайного унітазу. Вам також знадобляться тренувальні штани або спідня білизна, серветки та багато терпіння.

3. Поговоріть із дитиною

Почніть із розмови про використання горщика. Разом читайте книги або дивіться відео про привчання до горщика.

4. Створіть порядок дня

Встановіть регулярний час, коли дитина сидітиме на горщику. Наприклад, після пробудження, після їжі та перед сном. Послідовність є ключовим фактором.

5. Одяг для успіху

Одягайте дитину в одяг, який легко зняти. Це допоможе їм швидше дістатися до горщика, коли вони відчують поклик.

6. Хваліть малюка

Хваліть дитину навіть за невеликі успіхи. Використовуйте позитивні слова та підтримку, щоб вони пишалися своїми зусиллями.

7. Додайте горщик у ігри

Деяким дітям може бути корисним спочатку навчити ляльку або м'яку іграшку користуватися горщиком. Це може зробити процес менш страшним.

8. Стежте за сигналами дитини

Будьте уважні до мови тіла та словесних сигналів вашої дитини. Якщо вони почнуть виявляти ознаки того, що їм потрібно в туалет, негайно відведіть їх на горщик.

9. Будьте терплячі та послідовні

Нещасні випадки трапляються, і важливо не лаяти і не соромити дитину. Зберігайте спокій та впевненість.

10. Хваліть дитину

Коли дитина успішно ходить на горщик, святкуйте це з ентузіазмом. Щоб відстежувати прогрес, використовуйте наклейки, невеликі нагороди або таблицю горщиків.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

11. Перехід на спідню білизну

Як тільки ваша дитина почне регулярно користуватися горщиком, протягом дня переходьте з підгузків на спідню білизну. Нехай вони виберуть собі білизну, щоб було цікаво.

Раніше ми розповідали, як навчити дитину повзати . У цьому питанні все також індивідуально.