Як безболісно і максимально комфортно адаптувати дитину при переїзді за кордон?

Діти
Богдана Карц

Богдана Карц

Головна редакторка

Для переїзду за кордон з неповнолітніми дітьми можуть бути різноманітні причини: наприклад, сімейні обставини або зміна роботи батьків. А після повномасштабного російського вторгнення мільйони українців залишили свій дім, аби забезпечити безпеку власних дітей. Головне - подбати про захист, затишок та стабільність дитини на новому місці, щоб переїзд не супроводжувався для неї тотальним стресом. Раніше ми розповідали, чи потрібен дозвіл для виїзду дитини за кордон, тепер же розкажемо, як зробити адаптацію на новому місці максимально безболісною для малечі.

Коли швидко змінюються обставини, дитина може втратити відчуття, що вона в безпеці, адже її життєвий досвід ще надзвичайно малий. Їй важко самостійно подолати страх і невпевненість, особливо якщо вона відчуває при цьому неспокій батьків.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Саме тому не потрібно дивуватися змінам у поведінці, частим перепадам настрою, протестам і проявам агресії. І навіть спробам уникнути спілкування.

Це маркери поведінки, які визначають, що дитина перебуває у стресі,

- розповідає психолог Олександр Конєв . Він зауважує, що дитині потрібно дати достатньо часу на адаптацію, зазвичай приблизно  1-2 місяці.

Як безболісно і максимально комфортно адаптувати дитину при переїзді за кордон? - фото №1
Психолог Олександр Конєв

Насамперед батькам варто детально пояснити дитині причину переїзду. Крім того, треба розповісти про переваги життя на новому місці, різноманітності дозвілля, можливості кращої освіти та перспективи для здобуття майбутньої професії.

Для швидкої адаптації необхідно записати дитину на мовні курси, читати і дивитись фільми разом. Хоч діти і набагато швидше сприймають іноземну мову, з батьками їм вчитиметься веселіше та легше, наголошує психолог.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Дітям може не припасти до смаку нова їжа, тому варто відшукати знайомі продукти і періодично готувати улюблені страви. Гастрономічні вподобання рідко розповсюджуються на національну кухню та з часом приходить звикання і з'являються нові улюблені рецепти.

А ще допоможіть своїй дитині завести нових друзів, адже ті, до кого вона звикла, залишилися на відстані і контактувати з ними можна, але рідше і не в тому форматі, що раніше. У пригоді стануть інтереси дитини: варто підшукати гуртки за вподобаннями. Також можна організувати невеличку вечірку для шкільних друзів.

Як безболісно і максимально комфортно адаптувати дитину при переїзді за кордон? - фото №2

Розлука з рідним будинком теж буває дуже болючою, тому потурбуйтесь про речі, що нагадуватимуть дім. Це можуть бути сімейні фото, улюблені іграшки, звичний для дитини посуд. Також намагайтесь не міняти звички і традиції - спільне приготування вечері, графік миття посуду чи прибирання, настільні ігри, режим дня - все це речі досить банальні, зате досить ефективні.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Тож, якщо ви вирішили розпочати життя у новій країні, потурбуйтесь про комфорт, затишок та потреби ваших діток. А ще - не забувайте, що дітей потрібно готувати до відправлення у дитсадок  та повернення за шкільну парту, де проблем в учнів часто теж не бракує.