6 жовтня — День таблиці множення: як легко та швидко її вивчити

Діти
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Сьогодні, 6 жовтня, відзначають День таблиці множення. На честь свята ділимося ефективними порадами, які допоможуть дитині з легкістю розібратися в обчисленнях!

Вивчення таблиці множення є одним із фундаментальних арифметичних навичок, з якими ми знайомимося ще у початковій школі та використовуємо у повсякденному житті. Однак багато хто з нас пам'ятає, як з небажанням ми вчили цю таблицю, не розуміючи сенсу цієї дії. Педагоги вважають, що саме відсутність розуміння призводить до того, що ми вважаємо за краще використовувати калькулятор для складніших обчислень.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Щоб почати вивчення таблиці множення з дитиною, для початку потрібно пояснити їй базові поняття:

  • Перший множник — число, яке буде додаватися певну кількість разів.

  • Другий множник — число, яке вказує, скільки разів потрібно додати перший множник, щоб отримати добуток.

  • Добуток — результат множення.

Також поясніть зв'язок між множенням і діями, що повторюються. Множення можна розглядати як повторення однієї й тієї ж дії певну кількість разів.

На порталі yes-tm.com опублікували кілька ефективних порад, які допоможуть вашій дитині швидше і без проблем вивчити таблицю множення. Беріть на замітку!

1. Візуальний спосіб

6 жовтня — День таблиці множення: як легко та швидко її вивчити - фото №1

Покажіть дитині квадрат Піфагора, у якому числа натурального ряду розташовані по горизонталі та вертикалі, а результати їхніх добутків перебувають у перетинах. Ця візуальна картинка допомагає легше запам'ятати таблицю.

2. Вірші та рими

6 жовтня — День таблиці множення: як легко та швидко її вивчити - фото №2

Для дітей з гуманітарним складом розуму можна використовувати віршовані форми для запам'ятовування таблиці. Створіть або знайдете вірші, де приклади таблиці множення будуть римуватися. Це допоможе дітям легко запам'ятовувати числа.

3. Вивчення по стовпцях

6 жовтня — День таблиці множення: як легко та швидко її вивчити - фото №3

Один зі способів вивчення таблиці множення — робити це стовпцями. Цей метод передбачає поступове запам'ятовування. Наприклад, щодня можна вивчати новий стовпчик. Коли учень засвоїть один стовпчик, може переходити до наступного. Після вивчення кожного нового стовпчика необхідно повторювати вже вивчені для закріплення.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Перевагою цієї методики є поступове освоєння матеріалу, що позитивно позначається на його засвоєнні. Також зі збільшенням чисел складність матеріалу збільшується, а регулярне повторення всіх стовпців після вивчення нових допомагає закріпити матеріал.

Проте слід зазначити, що цей метод не є найшвидшим. Щоб запам'ятати один стовпчик, може знадобитися 1-2 дні. Якщо ви шукаєте швидший спосіб вивчення таблиці множення, розгляньте інші варіанти, такі як використання квадрата Піфагора, про який ми писали вище.

4. Спрощення системи обчислення

6 жовтня — День таблиці множення: як легко та швидко її вивчити - фото №4

Щоб спростити вивчення таблиці множення, можна скористатися логічними закономірностями та хитрощами. Ці логічні закономірності можуть допомогти спростити процес вивчення таблиці множення та зробити його цікавішим, особливо для дітей, які мають логічне мислення та інтерес до математики. Ось кілька прикладів:

  • Якщо один із множників дорівнює двійці, результат дорівнюватиме подвоєному значенню іншого множника (наприклад, 6 * 2 = 6 + 6 = 12).

  • Множення на одиницю завжди дає значення того ж числа (наприклад, 5 * 1 = 5).

  • Якщо множником є ​​цифра п'ять, добуток закінчуватиметься або п'ять, або нуль. У парних чисел наприкінці стоятиме нуль, а в непарних — п'ять.

  • Для множення на 5 можна взяти половину числа і додати нуль. Візьмемо приклад 8 * 5. Потрібно розділити навпіл 8 і 4 приставити 0. Виходить, що 5 * 8 = 40. З непарними цифрами цей варіант не працює, тому їх краще не розглядати як приклад.

  • Множення на 10 завжди закінчується на нуль і починається з другої цифри у прикладі (наприклад, 10 * 3 = 30, а 10 * 7 = 70).

  • Для множення на 9, можна додати нуль до числа і відняти з нього те саме число (наприклад, 7 * 9 = (7 * 10) - 7 = 63).

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Вивчення таблиці множення може бути цікавим та захопливим процесом, якщо використовувати відповідні методики та пояснення. Це навичка, яка стане в пригоді дітям у їх майбутній математичній та життєвій практиці. Також дізнайтеся, як безболісно та максимально комфортно адаптувати дитину під час переїзду за кордон.