Протилежності притягуються: як екстраверти та інтроверти будують стосунки у парі

Ми та чоловіки
Тамара Черкасова

Тамара Черкасова

Журналістка

Протилежності притягуються, навіть якщо вони екстраверт та інтроверт. Але як цим представникам протилежних типів особистості побудувати відносини так, щоб товариськість одних не зазіхала на любов до самотності інших? Розбираємось разом з HOCHU.ua.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Екстраверт та інтроверт: в чому різниця?

Related video

Екстраверти – люди, яким зовнішня активність та спілкування з іншими дають енергію та сили. Для цього типу особистості властиво прагнути бути в центрі уваги, відвідувати масові заходи, легко встановлювати соціальні контакти та відкрито виявляти свої емоції та почуття.

Протилежності притягуються: як екстраверти та інтроверти будують стосунки у парі - фото №1

Інтроверти – зовсім протилежні люди. Вони отримують енергію з внутрішніх джерел і віддають перевагу тихішому і відокремленому часу. Інтроверти зосереджені на своїх внутрішніх думках та переживаннях, з обережністю встановлюють соціальні контакти та можуть відчувати велику потребу у відпочинку після спілкування з людьми.

Екстраверт та інтроверт в стосунках

Протилежності притягуються: як екстраверти та інтроверти будують стосунки у парі - фото №2

Звичайно ж, відносини між екстравертом та інтровертом можливі. Ліцензований шлюбний і сімейний терапевт Ліза Олівера вважає , що в таких відносинах обидва партнери повинні розуміти, як живе кожен із них.

Інтроверти та екстраверти можуть разом створювати чудово збалансовані, цілісні та здорові партнерські стосунки,

– каже вона.

Олівера також вважає, що побудова таких стосунків потребує терпіння. Але при правильних порадах та розумінні поєднання екстраверта та інтроверта може призвести до прекрасних стосунків.

Своїм досвідом життя із чоловіком-екстравертом поділилася інтровертка Джеймі Вайкофф:

Ми з чоловіком-екстравертом мали навчитися зустрічатися посередині — я можу піти з ним у караоке, але він знає, що не повинен передавати мені мікрофон. У балансі є краса. Коли ви дивитеся на природу, ви можете побачити, як протилежні сили рухають змінами, зростанням і трансформацією. Ніч закриває день, щоб дати стомленому необхідний перепочинок. Тепло зігріває замерзлі місця, роблячи їх придатними для життя. Є припливи та відливи. І стосунки не виняток. Таким чином, здається природним, що інтроверт будує романтичні стосунки з екстравертом. Інтровертам, принаймні таким, як я, легко надихнутися натурою екстраверта,

- зізнається вона.

Як екстравертам та інтровертам побудувати стосунки?

Будь-які стосунки – це робота двох людей. Експерти радять не забувати про прості правила у відносинах між екстравертом та інтровертом.

  1. Екстраверту, як людині, яка отримує більше енергії у компанії інших, буває складно зрозуміти, що партнер-інтроверт влаштований по-іншому. Тому варто розуміти потреби один одного та намагатися давати інтровертам час побути на самоті, а екстравертам – насолодитися галасливими тусовками.

  2. Постарайтеся не засуджувати та не змінювати іншу людину — інтровертні та екстравертні нахили часто закладаються від народження.

  3. Поважайте переваги партнера та не приймайте їх на свій рахунок.

  4. Пам'ятайте про свої відмінності. Екстраверти зазвичай не люблять тишу, але для інтровертів вона часто буває найкращим другом.

  5. Цінуйте сильні сторони партнера. Коли ви виділяєте відмінності як сильні сторони, а чи не бар'єри, відмінності стають менш важливими.

  6. Ідіть на компроміс. Це вміння є ключовим у всіх стосунках.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми говорили, які хлопці потрібні жінкам . Більшість дівчат у партнерах важливі доброта, сила, впевненість та інші риси характеру.