Кохання на відстані: як прожити цей період без розставання

Ми та чоловіки
Тамара Черкасова

Тамара Черкасова

Журналістка

Не говоритимемо, що стосунки на відстані це легко. Але щира прихильність і бажання партнерів можуть зробити такі стосунки стабільнішими, ніж ті, в яких закохані постійно знаходяться поруч. Як це зробити? Розбираємось разом з експертами та HOCHU.ua.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Що таке стосунки на відстані?

Related video

Здорові стосунки на відстані – це коли обом партнерам подобається бути один з одним, але при цьому вони усвідомлюють переваги наявності особистого простору та вільного часу. Але любов на відстані стає безглуздою, коли все, що вона приносить, — це боротьба та страждання.

Тому важливо навчитися розуміти одне одного, щоб уникнути неправильних тлумачень, плутанини та образ.

Стосунки на відстані завжди існували у тій чи іншій формі. Люди змогли налагодити стосунки, коли єдиною формою спілкування були листи, на які йшли тижні чи місяці. Якщо вони змогли тоді, ви точно можете зробити це зараз

каже консультантка з питань Майя Тейлор.

Згідно зі статистикою, майже 4 млн осіб перебувають у шлюбі та у відносинах на відстані. Причин може бути багато – військова служба, вигідний контракт чи навчання в іншому місті, чи країні. На жаль, статистика також показує, що 40 відсотків стосунків на відстані закінчуються розривом. Але постійно боятись цього не варто.

Стосунки на відстані можуть бути абсолютно успішними. Насправді більшість пар опиняються в різних географічних точках в період побачень або сімейного життя. Багато пар навіть відзначають, що цей період заклав основу їхніх міцних стосунків

- зазначає команда експертів зі стосунків Lasting.

Як зберегти стосунки на відстані?

Ліцензована шлюбна та сімейна терапевтка Кріс Массман дає шість порад, тим, хто хоче зберегти кохання на відстані.

  1. Спілкування як пріоритет. Намагайтеся урізноманітнити його. Наприклад, Zoom у суботу, Facetime у п'ятницю, голосові повідомлення у понеділок. І не забувайте про флірт.

  2. Веселіться разом. Ви можете разом грати в онлайн-ігри, разом дивитися фільми, навіть їсти та пити разом.

  3. Відвідуйте один одного. Крім того, ви можете подорожувати та зустрічатися у нових містах та країнах. Суть у тому, щоб побачити один одного особисто, щоб ви могли нагадати один одному про те, що ви відчуваєте коли ви разом.

  4. Плануйте. Якщо у вас немає плану, як бути разом на постійній основі, ваші відносини залишаться на відстані на невизначений термін.

  5. Живіть повним життям. Інвестуйте в себе, стаєте кращими. Якщо ви постійно залишаєтеся вдома і зосереджуєтеся на тому, що робить ваш партнер – у стосунках може з'явитися необґрунтована недовіра та драма.

  6. Зверніться до сімейного психотерапевта. Не бійтеся звертатися по допомогу. Доведено, що консультування рятує багато стосунків, у тому числі на відстані.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали про чоловіків-тиранів і про те, як вийти зі стосунків із ними. Зробити такий крок непросто, але цілком реально.