Надійний, уникаючий, тривожний, неорганізований: типи прихильності та їх вплив на стосунки

Ми та чоловіки
Тамара Черкасова

Тамара Черкасова

Журналістка

Психоаналітик Джоном Боулбі створив цілу теорію прихильності, яку пізніше розширила Мері Ейнсворт. Відповідно до цієї теорії, поведінка більшості людей у стосунках пояснюється тим, який тип прихильності людина розвиває у дитинстві. Які типи прихильності існують і як вони проявляються? Розбираємось разом з HOCHU.ua.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Давайте розберемося докладніше у різних типах уподобання.

Related video

Надійний стиль прихильності

Люди з надійним стилем прихильності почуваються впевнено та комфортно у близьких стосунках. Вони мають здатність регулювати свої емоції, легко довіряють іншим, мають гарні комунікативні навички і вміють шукати емоційну підтримку. Вони також здатні долати конфлікти, мають високу самооцінку і можуть бути емоційно доступними у стосунках.

Уникаючий стиль прихильності

Люди з уникаючим стилем уподобання відчувають труднощі у побудові довгострокових стосунків через нездатність вступати в емоційну та фізичну близькість. Вони прагнуть уникати емоційної чи фізичної близькості, виявляють сильне почуття незалежності, труднощі у вираженні своїх почуттів і можуть бути зневажливими до інших. Вони також мають проблеми з довірою і можуть відчувати загрозу, коли хтось намагається наблизитися до них. У романтичних стосунках вони часто тримають дистанцію та уникають емоційної близькості.

Тривожний стиль прихильності

Люди з тривожним стилем прихильності відчувають страх бути відкинутими та покинутими, їхні стосунки можуть супроводжуватися співзалежними тенденціями. Цей тип уподобання розвивається в результаті непослідовного виховання та недостатнього відгуку на потреби дитини. Люди з тривожним стилем уподобання зазвичай виявляють "прилипливість" у спілкуванні, сильну чутливість до критики, потребу в схваленні інших, ревнощі, низьку самооцінку та проблеми з довірою.

Неорганізований стиль прихильності

Неорганізований стиль прихильності зазвичай пов'язаний з дитячими травмами, зневагою або жорстоким поводженням. Люди з таким стилем прихильності можуть виявляти страх бути покинутими, мати проблеми з регуляцією емоцій, виявляти суперечливу поведінку та високий рівень тривожності. Вони також можуть мати проблеми з довірою і виявляти ознаки як уникаючого, так і тривожного стилів прихильності.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали про причини кризи у стосунках. Експерти стверджують, що всі пари проходять щонайменше один кризовий етап, тому не варто цього боятися.