Як пережити розлучення: 9 кроків, які важливо пройти
Розлучення – одне з найскладніших рішень у житті будь-якої пари. Переживання цього етапу не тільки вимагає багато часу, зусиль та енергії, а й може серйозно позначитися на психічному та фізичному здоров'ї людини. Редакція HOCHU.ua вирішила дізнатися, як легше пережити розлучення та змиритися з тим, що стосунки закінчились.
Не існує певного періоду часу, протягом якого люди можуть оговтатися від розлучення, оскільки кожна ситуація і кожна людина є індивідуальною. У справу залучені ваші почуття, і жодна точна наука не може передбачити, коли ви будете готові рухатись далі.
Як пережити розлучення?
Згідно з останніми дослідженнями, майже 50% усіх шлюбів закінчуються розлученням. Тому перше, що потрібно зробити тим, хто хоче пережити розлучення, – зрозуміти, що вони не єдині. Майже половина людей розлучається з подружжям.
Видання Good Housekeeping ділиться порадами для тих, хто хоче пережити розлучення з меншими втратами.
1. Будьте готові до бурхливих емоцій. Розлучення – велика зміна у житті, тому вам потрібно буде пройти через стадії гніву, горя та шоку.
2. Не звинувачуйте себе. У той час, як одні учасники розлучення можуть дуже чітко звалити провину на своїх колишніх, інші потрапляють у вихор самобичування. Але не варто забувати, що пара – це двоє людей. Реально оцінюйте і себе, і свого колишнього партнера.
3. Якщо у вас є діти, постарайтеся повідомити їм новину про розлучення разом. Це не панацея від негативного впливу на їхній психологічний стан, але один із способів допомогти їм зрозуміти, що вони не винні в тому, які рішення приймають батьки.
4. Не думайте, що ви повинні розповісти подробиці усім. Цікавість людей – їхня проблема, не варто йти у них на поводі та розкривати деталі розлучення, про які не збиралися говорити.
5. Оточіть себе друзями. Розлучення - та сама важка хвилина, в яку підтримка друзів просто необхідна.
6. Проговоріть все з колишнім. Апелюйте до фактів, стримуйтесь в емоціях та підберіть найкращий варіант для розмови, яка допоможе закрити всі питання.
7. Не перетворюйте дітей на своїх посланців. Якщо у вас є діти, не варто розпитувати їх про колишнього партнера, щоб дізнатися, як його справи. Це для вас він колишній чоловік. Для дітей він і залишається батьком.
8. Будьте обережні зі своїми фінансами. Не піддавайтеся спокусі спустити гроші на щось, що "допоможе" вгамувати душевний біль. Краще подумайте про те, що тепер ви самостійна одиниця та перегляньте бюджет.
9. Вірте у краще. Час справді лікує.
Раніше ми писали про причини кризи у стосунках. Такі періоди бувають у кожної пари, тому не варто опускати руки.