Happy End: як розірвати стосунки і не лишитися стервозною колишньою

Ми та чоловіки
Тамара Черкасова

Тамара Черкасова

Журналістка

Як правильно розривати стосунки? Це, звичайно, завдання із зірочкою, але краще з нею впоратися. Як? Читайте у матеріалі Хочу.

Як правильно розходитися з хлопцем?

Розлучитися з коханою людиною важко, навіть якщо ви знаєте, що вам потрібно рухатися далі. Ідеального розриву не існує, але є кроки, які варто зробити до та під час розмови про припинення стосунків. Про них glamour.com розповіла психотерапевтка Реббека Хендрікс. Ми ділимося з вами.

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Happy End: як розірвати стосунки і не лишитися стервозною колишньою - фото №1

Переконайтеся, що ви дійсно хочете розійтися

Перш ніж розійтися зі своїм партнером, переконайтеся, що ви дійсно хочете цього. Якщо у вас є сумніви та побоювання щодо ваших відносин, важливо поділитися цим зі своїм партнером до розриву.

Добре продуманий розрив також означає, що розлучення не стало поспішним рішенням, прийнятим у розпал сварки, або картою, яку ви граєте у спробі контролювати свого хлопця. Маніпуляції – це пасивна агресія та токсичність, наголошує Хендрікс.

Обміркуйте розмову

Після того, як ви вирішили припинити стосунки, важливо дати собі час і подумати про те, що ви хочете сказати. Сама розмова, швидше за все, буде напруженою, а коли ви в стресі, ви втрачаєте доступ до логічних та раціональних частин свого мозку.

Якщо ви запишите саме те, що ви хочете сказати, і попрактикуєтеся заздалегідь, це допоможе закріпити повідомлення, щоб у розпал моменту ви могли ефективно донести свої думки,

- пояснює Хендрікс.

Тим не менш, не намагайтеся створити ідеальний сценарій його не існує.

Співпереживайте

Плануючи розмову про розлучення, поставте себе місце свого партнера. У вас може виникнути спокуса не зважати на те, як розставання вплине на вашого партнера.

Визнайте, що ви не зможете контролювати його реакцію

Незалежно від того, що ви кажете і наскільки співчутливо ви це кажете, ви не можете контролювати реакцію іншої людини.

Нагадайте собі, що розставання – це абсолютно нормально

Неприємно розлучатися з партнером, особливо якщо це той, хто вам глибоко небайдужий, але в цьому немає нічого поганого, тому не потрібно відчувати провину за своє рішення.

Нагадайте собі, що можна розірвати стосунки, які вам не підходять,

— каже Хендрікс.

Повідомляйте новини особисто

Якщо ви відчуваєте себе в безпеці, бачачи свого майбутнього колишнього особисто, ви зобов'язані поговорити про розлучення віч-на-віч.

Так, це некомфортно і складніше, ніж розлучитися по телефону, але це покаже, що ви дбаєте про партнера та про ці стосунки,

— зазначає психотерапевтка.

Виберіть потрібну обстановку

Не існує ідеального місця для новин про розставання, але Хендрікс пропонує поставити себе на місце вашого партнера, щоб визначити, де він хотів би почути новини. Ресторан із гучною музикою – не найкращий вибір. Та й у принципі громадські місця, адже розставання – інтимна річ.

Зберігайте тверезість (у прямому значенні цього слова)

Перед тим, як розпочати розмову про розлучення, може виникнути спокуса випити пару коктейлів, але це погана ідея.

Прийміть той факт, що розлучення, ймовірно, буде болючим

Навіть якщо ви обидва на якомусь рівні розумієте, що настав час рухатися далі, розставання може бути болючим для партнера.

Ваша мета – поділитися інформацією, але не брати на себе надмірну відповідальність за те, що вони відчувають,

– додає Хендрікс.

Використовуйте "Я"

Візьміть на себе відповідальність і говоріть про розрив, не звинувачуючи партнера.

Це ви вирішили, що стосунки не підходять, і це ви вирішили їх розірвати. Тому найздоровіший спосіб - це взяти на себе відповідальність за свої почуття, використовуючи слово "Я", а не щось на кшталт "Тобі не дуже подобається моя сім'я або ти не любиш виходити на вулицю так сильно, як я",

- пояснює психотерапевтка.

Будьте прямолінійними, але не вдавайтеся в подробиці

Не йдіть навкруги і не натякайте на те, що ви хочете розлучитися, навіть не кажучи про це. Але й не перераховуйте причини, через які ці стосунки вам не підходять.

Єдина причина по-справжньому вдаватися до всіх цих дрібних деталей — це якщо ви хочете попрацювати над стосунками,

— додає Хендрікс.

Happy End: як розірвати стосунки і не лишитися стервозною колишньою - фото №2

Приготуйтеся слухати

Вам може не сподобатися те, що ви чуєте. Ваш партнер може реагувати по-різному, але швидше за все хоче, щоб його почули, якщо не залишили за собою останнє слово.

Не залишайте надій

У момент розмови у вас може виникнути спокуса пом'якшити удар розлучення, натякнувши на шанс майбутнього примирення, але не кажіть цього, якщо це неможливо; інакше ви даєте своєму партнерові хибну надію.

Поділіться позитивними емоціями

Хоча вам слід зосередити розмову на розлуці, також корисно поділитись думками про те, що вам подобається у вашому партнері. Виразіть йому вдячність та пошкодуйте, що у вас нічого не вийшло.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Перевірте себе

Після розмови проведіть міні-аналіз своїх почуттів. І нагадайте собі, що немає нічого поганого в тому, щоб розлучитися з кимось, і хоча зараз вам може бути погано, це почуття тимчасове.

Раніше ми публікували 6 ознак того, що стосунки настав час закінчувати. Можливо, вони зроблять ваше розставання легшим.