Переведення годинника на літній час 2023: поради психолога щодо адаптації

Здоров'я
Юлія Бражнік

Юлія Бражнік

Журналістка

В Україні за багаторічною традицією щороку переводять час, переходячи на літній період, в останню неділю березня. У 2023 році це відбудеться 26 березня. Годинник потрібно переводити о 3-й ранку на 1 годину вперед. Переводити сучасну електроніку не потрібно, адже вона зробить це автоматично без вашої участі.

Всі ці роки точаться дискусії з приводу доцільності сезонного переведення годинників. Одні люди стверджують, що це допоможе раціонально використовувати денне світло та економити електроенергію, інші вважають, що економія не настільки значна, а ось на стан здоров'я це впливає негативно.

Як переведення годинника впливає на стан людини

Related video
Переведення годинника як впливає на людину

Ми звернулися за коментарем до психологині Анни Фесенко , яка вважає, що переведення годинників на зимовий чи літній час впливає як на фізичний, так і на психологічний стан людини. За словами Анни, такий перехід викликає певний стрес, який може призвести до короткочасного збою — десинхронозу .

Десинхроноз — це збій у роботі біологічного годинника організму. Внутрішній біологічний годинник, завдяки якому організм підлаштовує вироблення гормонів і визначає коли людина спить, перестає синхронізуватися із зовнішнім часом. В результаті відбувається порушення добових ритмів, що призводить до втрати концентрації, зниженню уважності, до зміни настрою, сонливості, дратівливості, зниження працездатності, порушення сну, змін артеріального тиску, — розповідає психологиня.

За словами Анни, ці симптоми можуть зберігатися протягом двох тижнів, доки організм не адаптується до нових умов.

Як допомогти організму адаптуватися до переведення часу

Як адаптуватися до переходу на літній час

Анна Фесенеко дала кілька порад, які допоможуть організму швидко і легко звикнути до зміни часу:

  • організму можна допомогти адаптуватися, зменшивши своє професійне та побутове навантаження. Потрібно відкласти на деякий час виконання складних справ;

  • пропити курс вітамінів;

  • використовувати ефірні олії, наприклад, іланг-ілангу, лаванди, майорану, равінтсари. Олії можуть допомогти відновити сон;

  • пропити "квіти Баха" та інші гомеопатичні препарати.

Анна також радить у період адаптації до нового часу намагатися лягати спати раніше, щоб дати організму більше сну та бути уважнішими до себе.

Раніше ми також розповідали про те, що впливає на якість сну і які міфи навколо цього існують .